DJ Muggs láká posluchače na nové album Cypress Hill a kolabo s MF Doomem

Nepočítáme-li kolabo EP Cypress x Rusko, jež vydala nekdejší latino základna zámořského hip hopu číslo jedna, nebo kompilační album The Essential Cypress Hill, dostali jsme naposledy velkou nahrávku Rise Up z rukou Cypress Hill v roce 2010. Koho baví sledovat (občas roztodivný) vývoj jejich zvuku, musel si v posledních letech vystačit s prací DJe Muggse.

 
Zatímco stanice Cypress Hill se zabývala v posledních letech převážně koncertováním, DJ Muggs se věnoval svému druhému studiovému albu Bass For Your Face, které ale velice rychle zapadlo. Možná pro leckoho nesnesitelnou kombinaci hip hopu, dubstepu a drum and bassu, jíž v období let 2011 - 2013 propadla celá kapela. Tohle období vyvrcholilo, pro skalní fans kontroverzním, EP Cypress x Rusko, jež se z valné části opíralo o tehdy populární dubstep.
 
Za následovníka desky Rise Up z roku 2010 nemůžeme označit ani kompilační release The Essential Cypress Hill z toku 2014, jelikož se opíralo o již vydané nahrávky. Jen málokterá kapela stihla během svého fungování tolik best of CDs jako B-Real, Sen Dog a Muggs. Poslední zmíněný se vrátil v letošním roce, když vydal kolabo projekt Gems from the Equinox ve spolupráci s newyorským dravcem Meyhemem Laurenem. Dlužno dodat, že tenhle projekt přijaly zámořské magazíny velmi přívětivě.
 
Jak vyplývá z Muggsova twitterového příspěvku, zveřejněného 28. prosince, oblíbená latino esence se vrátí i v roce 2018 a to hned dvakrát. Lawrence Muggerud zveřejnil na svém twitteru covery hned dvou projektů, jež by měly vyjít v příštím roce. 
 
Na prvním coveru jsou zřetelné postavy Soul Assassina DJ Muggse, po jehož boku stojí (jako vždy) maskovaný MF Doom. Oficiální název společného kolabo projektu zatím zveřejněn nebyl, pokud se vše ale ponese v typicky doomovském stylu, očekávám něco jako LP DOOMuggs nebo něco podobného. A jako třešeň na dortu berte i cover druhého projektu, jenž připadá k LP Elephants on Acid, jež právě dokončují Cypress Hill a měli bychom se jej dočkat taktéž v příštím roce.  
 
 
Zdroje: 2dopeboyz.com

NTK - Bbarak

Komentáře

Pro vložení příspěvku do diskuze musíte být .

Přihlášení

Rychlé přihlášení přes Facebook Facebook Connect

Přihlásit

Pole označená * jsou povinná