Co velkého chystá Faith Evans k dvacetiletému výroční Biggieho úmrtí?

Třiačtyřicetiletá zpěvačka Faith Evans, jejíž konto zdobí šest řadových alb a celá řada významných spoluprací napříč scénou, připomene legendu Notoriouse B.I.G.ho. Vydá album duetů "The King And I".

B.I.G. je ikona amerického rapu. Pocházel z New Yorku a byl ústřední postavou tzv. East Coast scény. První album "Ready To Die" vydal v době, kdy hip hopu vládl gangsta styl ze západní části Ameriky. Rivalita mezi oběma scénami se vyostřila v druhé polovině devadesátých let a slovní přestřelky a vyhrožování přešly ve skutečný boj. A Biggie Smalls se v roce 1997 stal jednou z prvních obětí války mezi východním a západním pobřežím. Jen několik dnů po jeho smrti mu vyšlo druhé album "Life After Death", které se s diamantovým certifikátem stalo jedním z komerčně nejúspěšnějších hiphopových titulů historie.
 
Slavná R&B zpěvačka Faith Evans se za Franka Whitea provdala v roce 1994 a byla přímou účastnicí konfliktu mezi znesvářenými scénami. Po jeho smrti vydala tribute singl "I´ll Be Missing You", za který získala Grammy. Nyní se rozhodla památku manžela a velkého rappera uctít deskou, která je zároveň unikátním pohledem na jejich vztah.
 
"The King And I" je albem duetů. Jeho základem jsou dosud nevydané vokály metrákového rappera, které v hostovačkách doplňují Snoop Dogg, Busta Rhymes, Jadakiss, Styles P, Lil´ Cease nebo homies 112. Vůbec poprvé došlo i na spolupráci s Lil´ Kim. Originální produkce dodali DJ Premier, Just Blaze, Salaam Remi, Puff Daddy a další.
 
Dvacet let po smrti je tu Notorious B.I.G. znovu! Deska "The King And I" vychází 19. května 2017, předznamenávají ji singly "NYC" (feat. Jadakiss) a "When We Party" (feat. Snoop Dogg).

Bobby - Bbarak

Komentáře

Pro vložení příspěvku do diskuze musíte být .

Přihlášení

Rychlé přihlášení přes Facebook Facebook Connect

Přihlásit

Pole označená * jsou povinná