Co v roce 2016 přinese label Neni Problem?

Neni Problem si rok od roku ukrajuje vetší pozornost jak lokálního, tak i českého publika. To dokazuje i početná návštěvnost na jejich show v rámci warm up dne loňského Hip Hop Kempu. Letos rozhodně o produkty z této stáje nouze nebude. Majself a Grizzly finišují album, Plexo bude rozdávat své skillz zdarma .. zkrátka a dobře, čti dál a dovíš se víc!

Letošní rok bude na slovenské rapové scéně slušně nabitý. Dlouho očekávané alba má vydávat třeba Moja Reč, Danosť nebo Hafner. Soukolí se však na plné obrátky točí i v labelu Neni Problem a my jsme se podívali na detaily připravovaných projektů.

Majself

První album přinese právě Majself, ve spolupráci s Grizzlym. Eden se umístnil v našem řebříčku nejlepších slovenských desek za rok 2015. Světlo světa by již brzy měl uzřít první singl z alba, ke kterému si kluci ve spolupráci s Moovi studiem připravili i videoklip. Hru Majself rozehrál rozhodně dobře, uvidíme, zda v roce 2016 bude schopen přitlačit na pilu a utrhnout si ještě větší pozornost. Grizzly se nechává slyšet, že album bude opět posunem vpřed po všech stránkách. Naplní tento projekt očekávání?

Grizzly

Mladý slovenský producent se stává čím dál, tím více vyhledávaným artiklem. Letos slibuje kromě alba s kolegou i širokou škálu spoluprací. První bude videosingl s kontroverzní Aless, který by měl vyjít již v dohledné době. Následovat bude několik zářezů pro Rosecka na jeho připravovaném albu. Nemalý podíl bude Grizzly mít i v připravovaném projektu Resta z Ty Nikdy, kde se postaral o beat k singlu Čas Hulit. Singl bude hymnou k Restovu merchandise Čas hulit, který je již teď k dostání. Objevit by se měl i na dalších projektech, o kterých však takticky mlčí. Grizzly rozhodně má produkčně co nabídnout a letošní rok pro něj může být průlomovým, pokud své umění rozdá do rozumných rukou. V případě Aless lze o logice rozhodnutí však pochybovat.

Plexo

Nepřehlédnutelný člen labelu (nejen kvůli své výšce) se zmínil o plánech na spoločné album labelu, které začátkem roka však pravděpodobně světlo světa neuzře, jelikož jsou všichni členové vytíženi svými sólo projekty. Žeby se jej dočkáme v druhé polovině? Pro Plexa začátek roku bude zdobit EP, které nabídne svým fans (i haters) zcela zdarma. Těšit se můžeme na hudby z dílny Specialbeats, JL Beats, Kiko, nebo i německého Kapa. Chybět samozřejmě nemůžou domácí Mugis a Grizzly. Kromě hudby se Plexo letos plánuje věnovat o hodně víc vizuální stránce věcí a hlásí nákup techniky za několik tisíc eur. Své sily odhaduje na přibližně 5 videoklipů. Klipy ze stáje Neni Problem měly již v minulosti slušnou kvalitu a nám nezbývá než se těšit na slibované zlepšení v technickém zázemí teamu.

Mugis

V současné době jeden z nejlepších slovenských producentů maká na plné obrátky, avšak nechce prozrazovat detaily o svých nejbližších projektech. Vyjádřil své přání přitlačit na pilu s již zmiňovaným albem celého labelu a možná se u toho všeho přestěhuje z rodného Ružomberka do Bratislavy, kde je živná půda pro hudebníka zřejmě mnohem lepší.

U toho všeho v únoru startuje Neni Problem Tour - aktuální zastávky můžeš sledovat prostřednictvím oficiální fanpage labelu. Je jasné, že Neni Problem přispěje letos svou troškou a pokusí se vydobít si pozici silného labelu na slovenské scéně. Jestli se jim skutečně povede pomyslné karty zamíchat, naznačí již první projekty, na které již nebudeme muset dlouho čekat.

Marty - Bbarak

Komentáře

Pro vložení příspěvku do diskuze musíte být .

Přihlášení

Rychlé přihlášení přes Facebook Facebook Connect

Přihlásit

Pole označená * jsou povinná