Co čekat od Tafroba a Jay Diesela? Beaty ze severu i slovenský speciál

Do několika týdnů se Českem a Slovenskem prožene novinkové EP od Tafroba s Jay Dieselem, které bude zajímavé například tím, že bylo od základu vystavěno na čistě severočeské produkci. Konkrétně jde o mladý a sehraný liberecký tandem Kenny Rough & ODD, což zaručuje minimálně jednu věc, a sice, že se nemusíme bát rádoby moderních beatů z kategorie "tuc tuc tuc".

Čí to byl nápad? "Podle mě to napadlo Jaye. Baví ho moje a Oudýho bubny a já pro něj v poslední době dělal celkem dost věcí co se zvuku týče. Jsme kámoši. Tafrob mi napsal kvůli bubnu na desku tak před rokem. Poslal jsem mu ho a od tý doby mu tu desku taky míchám," prozradil Kenny Rough, jenž se současně nechal slyšet, že by rád s Oudým udělal celou producentskou desku, na níž by se vzájemně doplňovali a třeba i řemeslně posunovali dál.

Nástin toho, jak by to mohlo vypadat, představuje úvodní skladba EP "Bratři jak se patří", do níž už něco přinesli oba dva: "On něco zahrál, já něco a pak se to dodělalo společně," dodal jeden z dvorních instrumentálních dodavatelů pro Ty Nikdy.
 
Při pohledu do tracklistu je zřejmé, že by mělo jít především o uvolněnou a nic neřešící zábavu. Obsah témat jako "#milaneee" musí být viditelný i z vesmíru (osobně se trochu bojím polopatického výčtu, snad se pletu) a "Rolovací" je ostatně všem dobře známa. U "slovenského remixu" s kompletní Jednašestkou a Delikem pak bude zajímavé sledovat, jak se jednotliví emcees vyjádří k problematice, o níž už si v minulosti pouštěli pusu na špacír nejednou. Dojde na festival originality, nebo dlouho dopředu očekávaných metafor? 
 
EP "Už to pal" by mělo být k dispozici do konce února. Stylizace do Method Mana s Redmanem po vzoru "How High" sice Tafovi s Jayem moc nepřidává, nicméně poptávka bude a to je to, co se počítá. "Děcka se na to asi docela těší," uzavřel spoluautor muziky z formace BPM.
 
Tracklist:
3. #milaneee (hudba Kenny Rough)
4. Starsky a Hutch (hudba ODD)
5. Někdo to musí dělat (hudba Kenny Rough)
6. Starsky a Hutch (REMIX) (hudba Kenny Rough)
7. Rolovací (MC REMIX) feat. Majk Spirit, Babo C, Otecko, Delik (hudba ODD)
 
 

Bobby - Bbarak

Komentáře

Pro vložení příspěvku do diskuze musíte být .

Přihlášení

Rychlé přihlášení přes Facebook Facebook Connect

Přihlásit

Pole označená * jsou povinná