Buďte součástí nového alba De La Soul

Crowdfunding je legitimní způsob financování filmů, her, komiksů, technologií i hudby. I několik hip-hopových projektů vzniklo touto cestou, ale většinou neuspějí nebo získají méně peněz, než kolik by získat mohly, pokud by kampaň byla vedena lépe.

V současnosti běží kampaň na nové album De La Soul, která patří mezi ty vydařenější. V době psaní se přehoupla do své druhé poloviny a zatímco většina předchozích hip-hopových kampaní měla problémy vybrat požadovanou částku, Dave, Pos a Maseo svých sto deset tisíc překonali hned první den a pomalu míří k půlmilionu. Nyní mají našplápnuto na 700 tisíc. Sice to není povinné, ale v případě překonání cílové částky je zvykem dát přispěvatelům něco navíc.

Pokud se rozhodnete přispět, tak za patnáct babek dostanete digitální verzi s bonusem, pro placku si musíte deset dolarů připlatit. Za více peněz dostanete více muziky. Buď na USB, na vinylu nebo na listening party. Na tu si ale musíte zaletět do Los Angeles. Pokud z kapsy vytáhnete pětistovku, tak vám přijdou boty. A za desetinásobek můžete jít na soundcheck a společnou večeři a koncert si užijete na stage a poté zapaříte v backstage. Platinová odměna za deset tisíc dolarů už je fuč. Onen štedrý člověk za ni dostane původní platinovou placku za 3 Feet High and Rising a hodně limitované memorabilie.

Teď už k samotnému albu. Od The Grind Date uběhlo už jedenáct a přestože v mezidobí nespali, tak plnohodnotné album De La Soul jsme nedostali. Album má být věrné zvuku trojice z New Yorku, takže se na něm budou míchat různé styly a vlivy. Opět bude založené na samplování, ale po dřívějších oplétačkách s právníky nenechávají nic náhodě a vysamplují tak sami sebe! Do studia Vox v Los Angeles, kde se nahrává na analog, si pozvali bandu muzikantů, kteří prostě hráli a co při jamování vzniklo, to se nahrálo a nyní se z více než 200 hodin vybírají ty správné zvuky a melogie. Tato část probíhá nyní v Atlantě.

Na albu bude i pár hostů, kteří jsou hodně různorodí a jedno jméno vás možná naštve, ale věřím tomu, že De La vědí, co dělají. Prozatím jsou potvrzení Damon Albarn (Blur a Gorillaz), David Byrne, Little Dragon a 2 Chainz. Další přijdou časem. Bude mezi nimi i Nas? Je to možné. Ale nově vydaná pecka God It se na albu, které se má jmenovat And the Anonymous Nobody, neukáže. Jestli jste dočetli až sem, tak věřte, že kampaň na kickstarteru můžete podpořit zde.RingMan - Bbarak

Komentáře

Pro vložení příspěvku do diskuze musíte být .

Přihlášení

Rychlé přihlášení přes Facebook Facebook Connect

Přihlásit

Pole označená * jsou povinná