Updated: A Tribe Called Quest vydá poslední album, na němž stihl účast i zesnulý Phife Dawg

Fanoušky A Tribe Called Quest zarmoutila v březnu zpráva o smrti Phifea Dawga, jenž zesnul ve věku pětačtyřiceti let v důsledku dlouholetých problémů s cukrovkou. Osiřel tak nejen jeho jediný sólový release z roku 2000 Ventilation: Da LP, ale i zbytek kapely. Q-Tip, Ali Shaheed Muhammad a Jarobi White však mají od té doby v záloze ještě jednu vzpomínku na svého kamaráda, jíž by se měli dočkat fanoušci v listopadu.

 
Zpráva, že A Tribe Called Quest plánují vydání ještě jednoho alba, proběhla již před několika měsíci serverem Rapradar.com, kde šéf Epic Records hovořil o novém nosiči, jež nahráli všichni členové kapely ještě před Dawgovou smrtí. Nyní trojice potvrdila vydání desky na svém twitterovém účtu, přičemž chystaný release má být také definitivně posledním audio příspěvkem čtveřice působící s přestávkami na rapovém jevišti od roku 1985.
 
I přestože Phife odešel právě během natáčení posledního chystaného releasu, zanechal svým kolegům podle přiloženého vzkazu také zprávu, co dělat dál. Instrukce jsou jasné. Cesta, jež pro kapelu začala deskou People's Instinctive Travels and the Paths of Rhythm v roce 1990, se má uzavřít 11. listopadu, přičemž oznámení pracuje částečně s názvem jejich debutu. Podtitul posledního alba A Tribe Called Quest by se tedy mohl koncepčně opírat o začátky, z nichž Q-Tip, Ali Shaheed Muhammad, Jarobi White a Phife Dawg vzešli. Jediné, co je zatím potvrzené, je účast Busty Rhymese a Consequence.
 
 
Phifeovi byl diabetes druhého stupně diagnostikován v roce 1990. Sám se nazval "funkovým cukrovkářem" v singlu Oh My God z třetího alba kapely Midnight Marauders. V roce 2008 mu byla neúspěšně transplantována ledvina, jejímž dárcem byla jeho manželka. Od roku 2012 tedy znovu čekal na potenciálního dárce. S nemocí bojoval statečně až do 22. března 2016, kdy zemřel ve svém domě v kalifornském Contra Costa County ve věku pětačtyřiceti let. 
 
UPDATE: Jako hosté by se na desce měli podle 2dopeboyz.com dále objevit Jack White, Elton John, Kendrick Lamar a André 3000.
 
 
 
Zdroje: 2dopeboyz.com, pitchfork.com

NTK - Bbarak

Komentáře

Pro vložení příspěvku do diskuze musíte být .

Přihlášení

Rychlé přihlášení přes Facebook Facebook Connect

Přihlásit

Pole označená * jsou povinná