Ztraťte se v polském labyrintu s obávanými B.O.K

Probudil jsem se mezi chladnými kamennými kvádry lehce pokrytými pavučinami. Za lehkých patálii dokázal jsem zhotovit si pochodeň, která mě zhruba nastínila místo, kde jsem se ocitl. Po dvou hodinách bloudění jsem již ani netušil, které možné cesty jsem již zakusil, a beznaděj pohlcovala mou mysl. Náhle se ozval z povzdálí zvuk, po němž mě zamrazilo po celém těle, a já zjistil, kdo je vládce tohoto labyrintu. Polský Minotaur v tamní mytologii označován jako B.O.K se ke mně blížil. Místo strašné smrti jsem však byl nucen vyslechnout si jejich novou desku.

Hned na startu bych chtěl uvést věci na pravou míru. Ten Minotaur má tři hlavy, tudíž by možná více pasoval na nějakou tříhlavou saň. Nelze ani tvrdit, že pojem B.O.K není českému publiku známý, neboť se představil na loňském ročníku HH Kempu na hlavním pódiu za doprovodu live bandu. Ono je nutné také prozradit, že tahle formace z Bydgoszcze zdárně koketuje s live bandem, který jejich tvorbě dodává teprve ten pravý rozměr. V počátcích zrodu v roce 1999 byli zakladatelé Bisha, Oer a Kay. V pozdějších letech se přidali další muzikanti a já osobně mám nejvíce slabost na jejich houslistu Luke „Syluch“ Sylwestrzaka, jenž mě v nejednom tracku doslova oddělal. 

Debutové album odpálili do světa v roce 2008. Ballady, Hymny, hity získali skvělý ohlas na poli kritiků, deska se dobře prodávala, což dokládala i pozice v polském žebříčku Olis. Ačkoliv letošní počin Labyrinth of babel je již čtvrtá deska, jedná se o druhou oficiální. Datum vydání bylo stanoveno na 31. října a obsahuje 15 skladeb. Vydáno pod Aptaun Records získalo ihned své místo na předních místech v žebříčku Olis. Hosty byste zde hledali marně, zato vám autoři nabízejí speciální edici, která obsahuje DVD materiál, jež byl natočen během jejich tour v minulém roce. 

Tracklist:

0. Narrenturm
1. Legion Głosów
2. Mindfuck
3. Babel
4. Flaki
5 Podróż
6. Widziałem
7. Jurodliwy
8. Opowiedz mi o swoich planach
9. Nic przez C z kreską
10. Prometeusz
11. Deux ex machina
12. Miecz czy bicz
13. Pielgrzym
14. Brzytwa Ockhama
 

Austy - Bbarak

Komentáře

Pro vložení příspěvku do diskuze musíte být .

Přihlášení

Rychlé přihlášení přes Facebook Facebook Connect

Přihlásit

Pole označená * jsou povinná