Zlomená Banks přináší skvostně temné R&B The Altar

Nebudu lhát, že mě ke kalifornské R&B zpěvačce Banks nepřivedly trochu osobní sympatie. Její šarm vynikne ještě lépe, když na ni narazíte uprostřed webu, kde jste obvykle zvyklí vídat podstatně stylizovanější booklety desek, coby na obyčejnou, křehkou ženu, na níž pihy, chybějící make up a emoce ve tváři stačí k tomu, aby vyjádřily atmosféru celé desky. A v tomhle případě se vyplatilo nechat se báječně zpracovaným coverem jejího druhého alba The Altar zlákat. I když do křehké dívenky má Banks teda celkem daleko...

 
Osmadvacetiletá rodačka z kalifornského Orange Country je totiž pěkná mrcha, jak o sobě přiznává na řádcích skladby Weaker Girl. Přitom ještě na svém debutu Goddess z roku 2014 byla bohyní, i když v rouše ďáblovu.
 
Jak odhalovala Banks postupně singly Fuck With Myself, Gemini Feed, Mind Games a To the Hilt, odkrývaly se posluchačům postupně poslední roky z autorčina života. První videoklipy Fuck With Myself a Gemini Feed udržovaly zpěvaččin "božský" obraz. Banks se zdála být nad věcí, přičemž na podobnou látku se snadno nabalí širší publikum.
 
 
 
Následující písně Mind Games a To the Hilt však stále více poodhalovaly autorčino zklamání z milostného vztahu. A tak se nám zlomená Banks odhalila v celé své syrové kráse nejen na coveru desky The Altar, ale i v samotných textech, kde se na jednotlivých stopách ostře střídá citlivá a hrubá, civilní textařina. Narazíte na vanilkové verše, jinde zas nejde autorka  pro jedno, dvě "f*ck you" daleko. Díky Banksiinu studiu psychologie jsou ostatně emotivně sofistikované řádky zpěvaččinou silnou stránkou. I přes zásahy dalších ghostwriterů a popové aranžmá se totiž dokáží tvářit věrohodně.
 
 
 
Tato podmanivá kombinace se navíc nabízí v dobře znějícím, neoposlouchaném koktejlu temného R&B a trip hopu. Instrumentály jsou rytmické a přitom nabízí dost neobvyklých nálad. Chytlavost na první poslech byla obětována, takže doporučujeme se zaposlouchat v klidu. Hlavním producentem alba je Tim Anderson. Na hudebním doprovodu se podíleli také John Hill, DJ Dahi, Sohn a další.
 
Album Banks - The Altar právě vychází a v blízké době by mělo být k dostání i ve formě vinylu.
 
 
Zdroje: 2dopeboyz.com

NTK - Bbarak

Komentáře

Pro vložení příspěvku do diskuze musíte být .

Přihlášení

Rychlé přihlášení přes Facebook Facebook Connect

Přihlásit

Pole označená * jsou povinná