Získá si hlavní hrdina filmu Breakout přízeň našeho publika i rapem?

Švýcarsko už dávno není jen zaslíbenou krajinou utajených bankovních kont a zemí, která se stále skálopevně brání euru. Celková ekonomická struktura, která posiluje ve všech směrech, nabízí moderní zázemí se zajímavým cestovním ruchem, sportovní vyzrálostí, ale i kvalitní hudební scénou, kterou reprezentuje i hip-hop. Asi nejznámější osobností tamní scény je Stress, který v posledních týdnech vypustil mezi lidi další album s názvem „Stress“.

Ve dvanácti letech se Andres Andrekson přestěhoval z Estonska se svými rodiči do Švýcarska. S novým státním občanstvím vystudoval univerzitu v Lausanne a poté pracoval v marketingovém oddělení jednoho mezinárodního podniku v Ženevě. Přestože jsou v této zemi čtyři úřední jazyky, díky své geografické poloze jeho domoviny bylo jasné, že nejvíce bude inklinovat ve francouzštině, díky které si v rámci své tvorby zajistil přízeň i v zemi galského kohouta. Všechny jeho desky dokázaly zabodovat nejen ve Švýcarsku, ale právě i ve Francii.

Respekt si však nezískal zpočátku sólovou dráhou, ale účastí ve formací Double Pact, se kterou stihl vydat čtyři desky, které slavily úspěch především ve Francii a Německu. Debut si odbyl sám za sebe v roce 2003 albem „Billy Bear“, které pobláznilo celou zem. Typická otevřenost a kritičnost v textech byla vstupenkou do první ligy, které se Stress chopil pevně a už se od té doby nepustil. Přestože se pokoušel také o rap v němčině, aby více zasáhl tamní trh, navrátil se raději k francouzštině, se kterou je již spjat. Cizí mu není ani filmové plátno, kde si zahrál již ve snímcích jako Verso nebo Redemtion a českému publiku bude znát nejspíše hlavní rolí ve filmu Breakout, ke kterému vytvořil i celý soundtrack.

Nová deska nesoucí název „Stress“ vyšla 7. prosince a obsahuje šestnáct skladeb obohacených o hosty typu Noah Veraguth, Nicole Bernegger, Tinashé a mnoho dalších. Celé album netlačí na pilu a jedná se spíše o rádiovou záležitost, která si získává především proudové posluchače díky libozvučným vokálově laděným refrénům. Ihned se usadilo na předních příčkách švýcarské i francouzské hitparády očekává se, že se jako v předešlých případech hned několik týdnů na vrcholu udrží. 

Tracklist:

01.#Noir (feat. Sway Clarke Ii)
02.Love You When I'm High (feat. Sway Clarke Ii)
03.'95 (feat. M.A.M, Nassi)
04.Paradis Perdu (feat. Evelinn Trouble)
05.Horizon (feat. Nicole Bernegger)
06.Lausangeles (feat. Nicole Bernegger)
07.In Too Deep
08.What If (feat. Tinashé)
09.Invisible (feat. Karolyn)
10.Jungle (feat. Noah Veraguth)
11.Le Code
12.Déjeuner En Paix '14 (feat. Bastian Baker)
13.R.A.F
14.30 + 
15.Futur (feat. Mimiks, M.A.M, Arma Jackson, Lo & Leduc)
16.#Pasdeproblemes
 

Austy - Bbarak

Komentáře

Pro vložení příspěvku do diskuze musíte být .

RH_SHOP

Přihlášení

Rychlé přihlášení přes Facebook Facebook Connect

Přihlásit

Pole označená * jsou povinná