Země tulipánů není jen rájem Dope D.O.D., ale i milovníků staré školy

Přímořský vzduch je v posledních letech vířen nejen díky tamním větrným mlýnům, ale i díky rapové scéně, která začíná vykazovat množství zajímavých akvizic spektrem všech subžánru. Pravým opakem notoricky známých Dope D.O.D může být například Pete Philly, Mc Melodee nebo třeba i Het Verzet. Poměrně neznámým pojmem pak pro mě byl jeden z členů posledně zmiňovaných BlabberMouf, o to více mě pak jeho debutové sólo překvapilo.

Oldschool má stále největší posluchačskou základnu po celém světě, ačkoliv se to podle aktuálních trendů nezdá. Stará škola vždy lákala nejen velké spektrum konzumentů, ale i těch, kteří chtěli naslouchajícím něco sdělit skrze svou tvorbu. Pokud si poslechnete album Da BlabberMouf od tohoto nizozemského rappera, jistě vám docvakne, kde inspiraci bral on. Mnoho pamětníků jistě zavzpomíná při desce z roku 2015 na časy kolem roku 1995 a nostalgicky si budou notovat. Zajímavé jsou i jeho cyphery, které jsou dostupné na jeho YT kanálu.

BlabberMouf se motá kolem rapu již od roku 2003 a z počátku začínal především jako freestylový floutek brázdící pódia zapadlých klubů v Amsterdamu. To jeho flow vybrousilo jako diamant a dostatečný čas pomohl i zajímavým textům, které skrývají mnoho unikátních metafor a příběhů s pointou. Průlomem v jeho rozvoji byl rok 2008, kdy spojil síly s producentem Propo´88. Tvrdě vydřený úspěch nesklízí jen ve své rodné zemi, ale i v Německu, Bulharsku nebo Rusku

Speciální fanouškovská základna na sebe nedala dlouho čekat a zformulovala se po celé Evropě. Během koncertů ve Švýcarku v roce 2013 se zrodil nápad v podobě sólových ambic, který nejprve vygradoval deskou From The Top of The Stack, kteoru produkoval právě Propo´88. Navázal tím na veleúspěšné album formace Het Verzet s názvem Greatest (S)Hits. Rok 2015 se pak nese ve znamení velice kladně hodnocené dlouhohrajky Da BlabberMouf.

Ta spatřila světlo světa 6. května pod hlavičkou stáje Da Shogunz a obsahuje 14 skladeb. Nečekejte žádné obsahové klišé, nýbrž kreativní mozek autora, který v hávu klasické školy umí poukázat i na své silné ego, což dokládají například skladby ShogunStyle a SteplnDaJam. Bystrému sluchu neunikne i prvky reggae flow a velmi úderného double timu rozhodně donutí pustit si celý produkt vícekrát.

Tracklist:

01. Da Blabberastik Intro (prod. by Truffel The Funky Phaqir)
02. AllDaWayLive (prod. by Truffel The Funky Phaqir)
03. WriterzBlock (prod. by Kick Back)
04. Instant Flava feat. Christmaz (prod. by Kick Back)
05. ShogunStyle (prod. by Truffel The Funky Phaqir)
06. WeKnowForAFact feat. EllMatic (prod. by Zudo)
07. Mad Tricks (prod. by Kick Back)
08. Jamaican Rum (prod. by Propo’88)
09. StepInDaJam (prod. by Truffel The Funky Phaqir)
10. Come Correct feat. EllMatic (prod. by Kick Back)
11. MyFlavaKicks (prod. by Truffel The Funky Phaqir)
12. Down For Whatever feat. ResOne, Ntan, JMan & Corto Maltez (prod. by Truffel The Funky Phaqir)
13. MadTricks (Truffel Remix)
14. StepInDaJam (Propo’88 Remix)
 

Austy - Bbarak

Komentáře

Pro vložení příspěvku do diskuze musíte být .

Přihlášení

Rychlé přihlášení přes Facebook Facebook Connect

Přihlásit

Pole označená * jsou povinná