Ze stáje Prosto přilítá nosič, který stojí za vaši pozornost!

Prosto je zárukou kvality, která je z polského kraje posouvána nejen ke Krkonoším a hranicím s Čechy. Silou poezie všedního dne disponuje i jejich člen Keke. Rodák z obce Radom vydal své první album až po deseti letech motání se na scéně. Ten debut však stál natolik za to, že to tamní publikum zahřálo natolik, že sníh by se pod stagi neudržel ani zlomek vteřiny a polský zubr se musel stěhovat zase o kus na sever. Jeden z nejsilnějších hráčů současnosti však nenapíná své obecenstvo další dekádu, nýbrž horký materiál vysílá již po roce a půl. Zajímavé produkce, tvrdost jak sídlištní panel a holá realita, která zdobí jeho výpověď.

Peter Kolostrum se poprvé hlasitě ozval v září roku 1983, když vykoukl na svět. První debut si odbyl v roce 2007 na neoficiální nahrávce Wez nas podrob pod pseudonymem Koke. Svým upřímným projevem bez jakéhokoliv estetického přikrášlování ihned připoutal pozornost většiny scény a začal pravidelně hostovat na albech svých krajanů. Zásadním průlomem pak byla účast na kompilaci Popkiller młode wilki v roce 2012, která ho vystřelila do první ligy. 

Bylo to pak už jen záležitostí okamžiku, kdy zaklepe na dveře debutové album, což se stalo v listopadu roku 2013. Tehdy o jeho potenciálu věděla i stáj Prosto, pod kterou Takie Rzeczy vyšly. Okamžitý boom na sebe nenechal dlouho čekat, neboť deska skončila na třetím místě v tamním žebříčku Olis a poprask byl na světě. Pokud jsi loňského roku navštívil Hip Hop Kemp, mohl jsi v hangáru celý jeho repertoár okusit dokonce na živo a já mohu jen dodat, že to opravdu chutnalo.

Na většině zásadních desek minulého roku se Keke mihnul se svou slokou, což dokládá jeho vytíženost ve studiu. Přesto si ale čas na své fanoušky našel, neboť nová dlouhohrajka Nowe rzeczy vyšla 20. března opět pod hlavičkou labelu Prosto. Třináct plnohodnotných skladeb s velmi líbeznými produkcemi vyšlo nakonec v počtu 15 tisíc kusů, a jak to podle prvních dní prodeje vypadá, jen se po nich zapráší. Hosty bys zde hledal marně, neboť Keke prokazuje sílu své vlastní osobnosti, na kterou klade ty největší nároky. Souhlasíte s tvrzením, že se jedná v současné době o nejsilnějšího hráče značky Prosto?

Tracklist:

1. Zmysly 4:02
2. Mlody Polak 3:50
3. W Dol Kieliszki (Wudeka) 4:05
4. Niezrzeszony 4:03
5. Pamiec Zostaje 4:03
6. Swiadomosc 4:05
7. To Co Mam 3:31
8. Nie Badz Zly 3:31
9. Wyjebane (Tak Mocno) 3:28
10. Sprawy Wazne 3:45
11. Czasem Musze 3:05
12. Fajnie 4:01
13. Bylo Blisko 3:27
 

Austy - Bbarak

Komentáře

Pro vložení příspěvku do diskuze musíte být .

Přihlášení

Rychlé přihlášení přes Facebook Facebook Connect

Přihlásit

Pole označená * jsou povinná