RUKAHORE_SHOP_BANNER

Vinnie Paz se po znovuzrození Jedi Mind Tricks vrací se sólo albem

Sólovému návratu Vinnieho Paze předcházela v loňském roce deska A Thief And The Fallen od Jedi Mind Tricks. Ne, že by znovuspojení Pazienzi s producentem Stoupem zklamalo, ne každý však dokázal snést načichlost Stoupeho beatů předchozími triphopovými projekty s Liz Fullerton nebo Vespertinou. Deska nebyla vůbec špatná a podařilo se jí odklonit od zaběhlého zvuku desek Army Of The Pharaohs, evoluce to však byla spíš nakousnutá než dotažená a pro skalní fans občas místy až příliš jiná písnička.

 
Fanoušky teritoria Enemy Soil jistě potěší zpráva, že nové sólové album Vinnieho Paze s krkolomným názvem The Cornerstone Of The Corner Stone se nejen drží opět striktně syrových bubnů a vzpurné textařiny, ale nabízí tyhle prvky v hned devatenáctinásobném balení. Stejně jako na prvním sólu The Season Of Assassin, kde Vinnie vyprávěl například o neblahém osudu svých blízkých, se i zde objevuje mnoho osobních témat, jako třeba v tracku Ghost I Used To Be. Štiplavé narážky a filosofický podtext Pazových textů však zůstává.
 
 
Po hudební stránce se Boxcutter Pazie drží nadále špinavé produkce jmen jako 7L, Buckwild, C-Lance, Esoteric, J-Zonem, Oh No, Psycho Les a chybět nemohly samozřejmě ani Stoupeho instrumenty: "Je to úmyslně navržená špína. Pocta éře, ve který jsem vyrůstal," řekl Pazienza v tiskové zprávě k pojetí hudební linky. Beaty se nesnaží být dynamické jako například starší písni End Of The Days. Spíš si lebedí v hnusu a jsou ideálním podkladem pro volné uchopení autorových textů. Dojde ale i na newschoolovější momenty jako například v pokračování skladby Pistolvania.
 
Marty před časem informoval o videoklipu The Void. Současně s releasem alba vyšel singl Herringbone s účastí Ghostface Killah. Když už jsme u přespolních účastníků, je zajímavý také pohled na seznam hostů, kde figuruje Vinnieho oblíbenec Eamon, dále pak Demoz, Conway, Ransom, Hus Kingpin a Smoovth, A.G., O.C., Jakk Frost, Ras Kass nebo Malik B
 
Album Vinnie Paz - The Cornerstone Of The Corner Stone právě vychází.
 
 
[01:24] 01. Intro
[03:24] 02. Philo: Metatron: Wisdom
[02:57] 03. The Void (feat. Eamon)
[02:47] 04. Steel Sharpens Steel (feat. Demoz)
[02:54] 05. Iron Tusk (feat. Conway)
[02:16] 06. Limb from Limb (feat. Ransom)
[04:00] 07. The Ghost I Used to Be (feat. Eamon)
[02:41] 08. Herringbone (feat. Ghostface Killah)
[02:22] 09. Moroccan Jewels (feat. Hus Kingpin & Smoovth)
[03:14] 10. The Coffin
[03:58] 11. Hakim (feat. A.G. & O.C.)
[03:14] 12. Hebrew Tau (feat. Jakk Frost)
[03:25] 13. Gospel of the Worm (feat. Ras Kass)
[03:50] 14. Pistolvania 2 (feat. Jakk Frost & Malik B.)
[03:08] 15. Alcapurrias (feat. Agallah & Demoz)
[03:14] 16. Yev Kassem
[03:09] 17. Nineteen Ninety Three
[03:46] 18. Blood Addiction
[07:10] 19. Writings on Disobedience and Democracy
 
 
Zdroje: 2dopeboyz.com

NTK - Bbarak

Komentáře

Pro vložení příspěvku do diskuze musíte být .

Přihlášení

Rychlé přihlášení přes Facebook Facebook Connect

Přihlásit

Pole označená * jsou povinná