Vídeňský král si sáhl na dno a vytáhl tu největší špínu

Udržet se na vrcholu není nic snadného. Někdo to zvládá obstojně řadu let, přestože již nemá co nabídnout, ale koryta se vzdát nechce. Velké pozdvižení ale vždy vyvolá deska, která přesvědčí o tom, že interpret má na trůn právo více než nikdo jiný, přestože se od něj už nic revolučního neočekávalo. Ono svým způsobem ani Nazar neudělal díru do kreativního pekla, ale vytáhl z něj své maximum a zabalil to do takové špíny, že Dunaj je proti němu ve Vídni azurově modrý.

Rakouský velikán s íránskými kořeny sice u kritiků s minulou deskou příliš neuspěl, ale i tak se ji prodalo i více jak 7500 kusů. Proč toto číslo zmiňuji? Je to jednoduché, neboť nový nosič vyšel teprve 13. května a už stihl tuto cifru také pokořit. Patnáct zajímavých skladeb navíc obohatily známé tváře jako Sido, Mosh36, Kurdo nebo Milionair. Sedmá deska nese název „Irreversibel“ a rozhodně je nutné ji zařadit v žebříčku hodnot hodně vysoko.

Nazar vyzařuje velkou vnitřní sílu a na každé vteřině desky je znát, že je perfekcionista v každém ohledu. Někdy zachází až do takových detailů, že je to trochu na škodu, ale i je nutné se vrátit k desce samotné. V tomto případě naservíroval autor to nejlepší, co zatím na trh vypustil, neboť se jedná o vyvážené silné dílo, které obsahuje údernou hudbu i zajímavý obsah sdělení. Jako největší problém považují západní kritici fakt, že Nazar v textech i projevu více přitvrdil a někteří se přou, že jeho současná tvorba je zaměnitelná s dalšími. Mají v zásadě pravdu, ale rukopis to stále má, pokud tohoto rakouského rappera sledujete delší dobu a znáte jeho předešlé desky. 

Tracklist:

01. Intro
02. Generation Darth Vader
03. Kalash
04. La Haine Kidz
05. Hood Life Crew
06. Schwarz #AMK
07. ZSMD
08. Teheran feat. Mosh36 & Milonair
09. C'est la vie
10. Signal
11. Quadrat & Kreis feat. M.A.M
12. Hokus Pokus
13. Mein Viertel feat. Sido
14. Hyänen
15. Zackig die Patte feat. Kurdo
 

Austy - Bbarak

Komentáře

Pro vložení příspěvku do diskuze musíte být .

Přihlášení

Rychlé přihlášení přes Facebook Facebook Connect

Přihlásit

Pole označená * jsou povinná