Veteráni v Německu neumírají. Jak se s novou deskou popral Sido?

Někdo sedí nad prázdným papírem celý měsíc, než ho napadne něco, co stejně někdo už roky před ním použil. Za další půlrok to stačí na album, ale dva měsíce ještě trvá, než vymyslí název, který nakonec nikterak nesymbolizuje celé album. To však není problém ikony legendárního labelu Aggro Berlín Sida. Jeho předešlé album neslo název data, ve kterém se před čtyřiatřiceti lety narodil a jeho šestá studiovka nese jednoduché jméno „VI“.

V jednoduchosti je krása, což však neplatí v tomto případě o obsahu tohoto alba. Sido netlačí na pilu, ale koketuje s melodickými linkami, kterým však nechybí ani určitá syrovost. V přednesu je znát, že se rapem i po letech baví a nemá potřebu mudrlandovat. Deset let na vrcholu by prostě bylo znát i na mistrovství světa v háčkování. 

Pouliční chlapec dosáhl všeho, po čem kdy snil, čemuž věnuje prostor na své desce. Neznamená to však, že by se topil v nostalgii a hrabal se jen v retrospekci. Na programu dne jsou opět i vážná témata, která se zabývají sociálními problémy v Německu a poukazují na nedořešenou imigrační politiku. Sido se však nepasuje do role spasitele a moralizátora, nýbrž se snaží nasměrovat většinu, aby došlo ke změně. 

Původní termín vydání byl naplánován na srpen, ale Sido nakonec svůj produkt nabídl až 4. září. Kromě hutné stopáže o sedmnácti stopách je milé po čase opět slyšet staré známé jako Tony D nebo Olexesh. Jediné, co je třeba albu „VI“ vytknout je slabost několika skladeb v tracklistu, které kazí celkový dojem. Přesto se jedná o dílo, které má co nabídnout i za hranicemi Berlína a celého Německa. 

Tracklist:

01. Intro
02. Für ewig
03. Löwenzahn feat. Olexesh
04. Vom Frust der Reichen
05. Astronaut feat. Andreas Bourani
06. Ackan feat. Dillon Cooper
07. Zu wahr
08. Knochen und Fleisch
09. Gürtel am Arm
10. Zuhause ist die Welt noch in Ordnung feat. Adel Tawil
11. Selfie
12. So war das
13. Entspannt feat. Tony D
14. Zu Straße
15. Eier feat. Estikay
16. Kreuzreim Skit
17. BoomBidiByeBye
 

Austy - Bbarak

Komentáře

Pro vložení příspěvku do diskuze musíte být .

RH_SHOP

Přihlášení

Rychlé přihlášení přes Facebook Facebook Connect

Přihlásit

Pole označená * jsou povinná