Ve Francii se ve velkém prodává teorie o konci světa. Kdo je autorem?

Spousta imigrantů v minulosti odešla z Afriky do Francie ve snaze dosáhnout lepšího života. Někdo se pachtil za vzděláním a okusil tamní školský systém, jiný z něj zase utekl rychleji než z rodné země a vydal se za svým snem. Jedním z nejsledovanějších rapových interpretů v Evropě je právě La Fouine, který v těchto dnech vypouští do světa svou šestou studiovou záležitost.

Laouni Mouhid je potomkem marockých rodičů, kteří chtěli pro svou rodinu lepší zítřky. Talentovaný mladík vyrůstal v Trappes, ale již ve čtrnácti letech si umanul, že škola není to pravé ořechové a rozhodl se s ní skončit. Srdce ho táhlo k hudbě, o pár let později si založil svůj vlastní label, který prosperuje do dnes a oděvní značku, ze které také značně profituje. Že se jedná o skutečnou elitu hlásající svůj názor zpod Eiffelovky, značí i jeho úspěšnost v prodejích desek, ze kterých mu plynou neskutečné miliony. Příkladem může být i nové album „Nouveau Monde“, kterého se za první týden prodalo více jak 5000 kusů.

La Fouine má na svém kontě i nemalý počet úspěšných mixtapů a účinkování ve francouzských filmech, ale nejvíce sledované jsou jeho desky a jeho názory, díky kterým si proti sobě poštval již nemalý počet lidí ze scény. V živé paměti může být například beef s Maitre Gimsem z formace Sexion d´Assaut nebo obvinění z násilí z roku 2011, kdy na belgickém festivalu napadl dva návštěvníky z důvodu, že prý po něm házely při koncertě kelímky.

Jak již bylo zmíněno, šesté studiové album vyšlo 4. března pod hlavičkou stáje Banlieue Sale. Patnáct plnohodnotných skladeb nabízí pouze jediného hosta na mikrofonu, kterým je Lartiste. Největší počet produkcí má na svém kontě Medellin. Album pojednává o světě jako takovém, kdy autor začíná jeho vznikem a končí jeho destrukcí. Samozřejmě se nejedná o náboženskou přednášku, ale spíše náhled do jeho života a populace jako takové, která se dle slov autora jednou zničí sama. Zcela jistě je nutné ocenit hlasový rozsah La Fouina, který se nebojí i vokálových refrénů a zajímavé flow. 

Tracklist:

01. Nouveau monde
02. Sans ta voix
03. Insta feat. Lartiste
04. Argent sale
05. Par intérêt
06. Trappes
07. Es-tu validé?
08. Terminus
09. Tu valais mieux
10. La Fouine VS Laouni
11. Amigo
12. Je l’aime quand même
13. Sabary
14. Machine arrière
15. La fin du monde
 

Austy - Bbarak

Komentáře

Pro vložení příspěvku do diskuze musíte být .

Přihlášení

Rychlé přihlášení přes Facebook Facebook Connect

Přihlásit

Pole označená * jsou povinná