RUKAHORE_SHOP_BANNER

Ve Francii mají pěkně horko. Kdo je označován za rytíře ulice?

Ulice je jeho múzou, vězení je jeho inspirací, hranice zákona je vratká asi jako lano, na kterém zkoušíš prvně chodit. Pokud bys rád načerpal pouliční styl, kterému je ten náš tuzemský na hony vzdálený, zavítat bys mohl kupříkladu do města Blois ve středu Francie. Jméno, o kterém dnes padá řeč je Noureddine Bahri, mezi fanoušky rapu známý spíše jako Niro.

Jedná se o galský mladý talent, o kterém v budoucnu jistě ještě uslyšíme. Ve svých počátcích hudební kariéry byl členem skupiny Insurgés a objevil se i na vícero známých francouzských kompilacích (Les yeux dans banliue 2 či Talents fachés 4). V roce 2010 ho oslovili zakladatelé labelu Street Lourd, kteří jsou zároveň členové legendární formace Mafia K´1 Fry, pod jejichž záštitou začal tvořit svou sólovou historii. 

Na svém kontě má už spolupráce se jmény jako Bobba, Autopsie, sv.4, Bilel, Kery James, Seth Gueko a mnoha dalších. Svůj debut si odbyl v roce 2012 deskou Paraplégigue. Pikantností na tom je fakt, že ve stejném týdnu byl také zatčen a poté vězněn pět měsíců za pohrdání soudem. Důvodem zatčení byly právní problémy a finanční nedoplatky. 

Při pobytu ve vězení nelenil a začal pracovat na textové stránce druhé desky Reedukace, které vyšlo o rok později a sklidilo nebývalý úspěch. V rodné Francii je považován za jednoho z nejvýznamnějších představitelů pouličního rapu (le rap de rue). Máme rok 2014 a Niro se vrací zpět, tentokrát s třetím počinem nesoucím název Miraculé.

Nová deska vyšla 9. června po právu přisuzována k nejvýznamnějším albům první poloviny roku 2014 ve Francii. Texty charakterizuje syrovost a pouční život, kterým si prošel. Podle tamních je označován za „rytíře ulice“.

Tracklist:

1. #TKT.MM.PAS 5:13
2. Vivastreet 3:37
3. La Mort Ou Tchitchi Feat Kaaris 4:16
4. Perdu 4:08
5. Enemy 4:31
6. Toto Ronii 2:42
7. Chacun Ses Raisons 3:31
8. Live In The Ghetto Feat Barrington Levy 5:18
9. Fourmis Feat Koro & Nino Brown 4:17
10. Voila 3:50
11. J'prends Sur Moi 4:07
12. Mama 5:14
13. Bertrand Kata 3:31
14. Phénomène 3:16
15. Petit Boy Feat Nassi 4:04
16. Fi Dounia 4:53

Austy - Bbarak

Komentáře

Pro vložení příspěvku do diskuze musíte být .

Přihlášení

Rychlé přihlášení přes Facebook Facebook Connect

Přihlásit

Pole označená * jsou povinná