V ulicích Frankfurtu řádí Hanybal. Kolikátá je to jeho oběť?

Hanybal vyrůstal jako mnoho dalších přistěhovalců na okraji Frankfurtu. I jeho rodiče snili o lepším životě v Evropě, proto se nebáli vydat z Egypta do Německa. Jak malý Sascha-Ramy Nour vyrůstal, objevoval kouzlo rapu. Kdo by to byl však tehdy řekl, že to dotáhne až k dobře prodávaným deskám a vyhřátému místečku v labelu Haftbefehla?

Na počátku byla skupina 439, která dostala šanci pod hlavičkou stáje Bozz Music. Že tenhle label neznáš? Jeho vladařem byl mocný Azad, ale pravdou je, 439 pod jeho křídli nakonec nic nevydalo, neboť se stihl do té doby rozpadnout. V roce 2011 tak vychází mixtape, který bylo možné stáhnout zdarma. I Hanybal měl v dospívání problémy se zákony a několikrát se ukrýval před policií. Mezitím stihl nahrát několik zajímavých spolupráci s lidmi jako Xatar, Celo & Abdi nebo Veysel.

Od roku 2013 se stává plnohodnotným členem stáje Azzlack, kterou vlastní Haftbefehl. Jeho debutové album vychází o dva roky později a daří se mu nejen v rodné hroudě, ale i v Rakousku a Švýcarsku. Letos se dočkali jeho fanoušci znovu, neboť 16. září je v kalendáři zakroužkováno jako den, kdy vylezlo na povrch druhé sólo s názvem „Haramstufe Rot“. Mezi hosty je možné nalézt tváře jako Gzuz, Bonez MC, Nimo, Olexesh, Stales P, Celo & Abdi nebo Haftbefehl. Produkt má nakonec patnáct skladeb, ale k dispozici jsou opět i limitované a speciální edice s bonusy.

V červenci Hanybal v jednom z rozhovorů odtajnil svůj záměr vydat v září album. Termín nakonec stihnul a vše klaplo podle plánu. Již koncem prvního podzimního měsíce bylo „Haramstufe Rot“ čtvrtou aktuálně nejprodávanější rapovou deskou v Německu. Není se čemu divit, že k němu mají posluchači tak blízko, neboť se autor nebojí tvrdě rýpat do sociální politiky, obchodů s drogami a nezletiletými prostitutkami. Ve svých myšlenkách jde opravdu do hloubky a nevynechá žádný detail. Tohle německé album plné gangsta rapu by vám uniknout nemělo. 

Tracklist:

01. Jag die Batzen
02. Rakete
03. Monster
04. Haramstufe Rot feat. Celo & Abdi
05. Kopfgefickt feat. Styles P
06. Realität
07. Messi Ronaldo feat. Olexesh
08. Kranke Welt
09. Vanilla Sky feat. Nimo
10. Kiffen koksen alken ficken feat. GZUZ
11. Baller los feat. Bonez MC
12. Wo sind die Gegner feat. Haftbefehl
13. Bist du bereit
14. Fick die Welt
15. Schöne neue Welt
 

Austy - Bbarak

Komentáře

Pro vložení příspěvku do diskuze musíte být .

RH_SHOP

Přihlášení

Rychlé přihlášení přes Facebook Facebook Connect

Přihlásit

Pole označená * jsou povinná