RUKAHORE_SHOP_BANNER

V Polsku oslavují návrat bohů. Který kostlivec byl oprášen po šestnácti letech?

Katovice dlouhodobě patří k hlavním baštám polské scény, kde se rapové podhoubí rodilo a zanechalo nesmazatelné odkazy. Pokud jsi člověk znalý, a sem tam k našim sousedům zavítáš okoštovat jejich gulášku, jistě ti byla servírovaná i chutné masíčko v podobě formace Kaliber 44. Legenda s velkým „L“, která ve své zemi dosahuje věhlasu WWO po šestnácti letech ožívá a nabízí desku, která zvedá z rakví i mrtvé.

Počátky zrodu se datují kolem roku 1993 a přiznám se, že mě překvapilo, že ji registrují i někteří mý krajané, jenž zrovna rap jako takový neočaroval. Je to asi tím, že na počátku byl tvrdý psycho rap styl spolu s kytarami a možná by mě nikdo ani neukamenoval, kdybych Kaliber 44 na počátcích přirovnal k českým WWW. Abrabab a Joka si za ty léta prošli vývojem, který byl zapisován do učebnic tamní scény, a následující generace z nich v dalších materiálech těžila. Je pak zcela na místě říct, že Kaliber 44 patří k nejzásadnějším polských rapovým kapelám vůbec.

Poslední album „3:44“ nám nabídli v roce 2000, o tři roky později oznámili oficiální konec. Nebyl to však útlum v pravém slova smyslu, neboť Abrabab dál makal na svých sólových deskách. Po deseti letech byla obnovena značka Kaliber 44 a nyní máme před sebou čtvrté studiové album, které nese název „Ulamek Tarcia“.

Světlo světa spatřilo 12. února pod záštitou značky Mystic Production. Mezi hosty není třeba dlouze představovat tváře jako Grubson, Gutek nebo Rahim. Je zřejmé, že obsah potěší především pamětníky a fanoušky klasického rapu, neboť specifická flow autorů je prostě nezaměnitelná, i kdybyste nerozuměli jejich řeči. Jak vám šmakuje comeback po šestnácti letech, který zasáhl Polsko? Mnozí by se možná ani nezlobili, kdyby Kaliber 44 mohl svůj um předvést i v létě na jubilejním patnáctém ročníku Hip Hop Kempu. 

Tracklist:

01. Intro
02. Fresh
03. Rok Podniesionych W Górę Rąk
04. Piosenka (Skit)
05. Towarzystwo
06. Pewniak
07. Boogie (Skit)
08. Razowy
09. Kung Fu
10. Nieodwracalne Zmiany
11. Miłość (Skit)
12. Historia
13. Superstary
14. Goń
15. Bounce (Skit)
16. Bogusław Linda
17. Czerkaptur
18. Outro
 

Austy - Bbarak

Komentáře

Pro vložení příspěvku do diskuze musíte být .

Přihlášení

Rychlé přihlášení přes Facebook Facebook Connect

Přihlásit

Pole označená * jsou povinná