V Německu ohlašují konec vojáka a nástup silné osobnosti

Zhruba před rokem jsme vás o tomto interpretovi informovali taktéž kvůli novému albu, které tehdy vydal a i nyní tomu není jinak. Přestože se obě desky značně liší, což vám vysvětlím o pár řádků níže, jedná se o další německé album, které bylo veřejností velmi očekáváno. Další prvoligový zástupce tamní scény s přistěhovaleckými kořeny není žádná rychlokvaška, což dokládá jeho pestrá diskografie, letos rozšířená o počin „M10“.

Možná podivný název nové desky, ale pokud jsi alespoň trochu přičichnul k německé řeči, bude ti zvukový význam nadmíru jasný. Massiv je v Německu stále velmi v kurzu, přestože jeho nové album je oproti tomu předešlému dosti odlišné. Svalnatou vizáž má stále stejnou, ale v jeho projevu dosti polevil. Nikoliv v obsahu, ale v důrazu na projev. Není to již taková neřízená střela, kterou se v předchozích letech honosil. I tak je stále kontroverzní postavou na tamní scéně, která umí kolem sebe udělat řádný rozruch a postarat se o nejednu mediální i zákulisní přestřelku.

Nové album pod názvem M10 bylo vypuštěno 29. srpna pod jeho vlastním labelem Al Massiva a obsahuje 17 tracků. Skalní fans mohou sáhnout i po limitované edici, jenž obsahuje i druhý disk ve formě instrumentální části a bonusovým materiálem. Německá média ohlásila nové album jako „Konec vojáka“, což dokazuje mé tvrzení, že Massiv více zvolnil. I tak kritici hodnotí jeho desku chvalozpěvy a poukazují na interpretovu vyzrálost. Dle slov autora bylo záměrem navázat na současný německý trend v rapu, ale zároveň trochu experimentovat s novými zvuky a prvky. Ve finále je to ale přirozené dílo, za kterým si Massiv stoprocentně stojí. Jedná se tak o další zvučnou desku z Berlína, která letos vystřelila na trh.

Tracklist:

1. Intro / Totgesagte leben länger 
2. M10 
3. Im Schatten der Skyline 
4. Aasfresser 
5. Musik ist mein Herz 
6. Knast oder Palast 
7. Ohne Cash geht nicht 
8. Wo sind die KANAX ? 
9. Zwei Punkt Nuller 
10. Raubtier 
11. BGB X 
12. Mein hellster Stern am Himmel 
13. Fuck all you hoes 
14. Ich verbrenn die Mics 
15. Meine Bullenmarke glänzt 
16. Mit dem Rolls Royce gegen die Wand 
17. Ribéry
 
 

Austy - Bbarak

Komentáře

Pro vložení příspěvku do diskuze musíte být .

Přihlášení

Rychlé přihlášení přes Facebook Facebook Connect

Přihlásit

Pole označená * jsou povinná