Úderné bubny a hlas známý přes dvacet let? Polská legenda se hlásí opět o slovo

U našich východních sousedů pomohl vychovat již několik generací inklinující k rapu, přesto zůstává poněkud vpovzdálí. Příliš na sebe neupozorňuje, mluví za něj hudba, která je všudypřítomná již od roku 1994. České publikum ho zná z pódií několika ročníku Hip Hop Kempu, ale i desek formace Kasta, která na začátku milénia oslovila i náš hudební trh. Donguralesko se však do penze nechystá, důkazem je jeho deváté sólo.

Ve své tvorbě rád řeší problematiku středního východu Evropy. Zajímá se o zdejší kulturu, cizí mu není ani náboženství a mezinárodní vztahy. Asi stěží byste na polské scéně hledali zdravě hrdého patriota, který se hrdě hlásí k vlastenectví a rodnému městu Poznaň. U našich sousedů se těší velké oblibě, v roce 2011 byl pasován tamním časopisem Machina na sedmé místo v žebříčku třiceti nejlepších polských rapperů.

Dva roky bylo poměrně ticho a někdo si už mohl myslet, že pověsil mikrofon na hřebík a studio zamkl na sedm západů. Nestalo se tak. V listopadu tohoto roku vydal deváté sólo s názvem „Dom otwartych drzwi“. Čtyřiadvacátý den v jedenáctém měsíci přinesl nakonec patnáct stop, které fanoušci limitovaných edicí obohatí ještě o EP „Alfabet Challenge“. 

Tracklist:

01.Wew
02.Gdybym
03.Taka sytuacja
04.Dom otwartych drzwi
05.Modern Talking
06.Tratwa meduzy
07.Pare slow
08.Wyspa kormoranow feat. Maly72
09.Poczekaj moment
10.Cegla w murze
11.O'kruca
12.Parawany
13.Ksiazki wazkie
14.Wielki swiat
15.Wyw
 

Austy - Bbarak

Komentáře

Pro vložení příspěvku do diskuze musíte být .

Přihlášení

Rychlé přihlášení přes Facebook Facebook Connect

Přihlásit

Pole označená * jsou povinná