RUKAHORE_SHOP_BANNER

Tvrdá realita z Francie? Terapie Nira léčí nejen generaci, ale i klam

Velké tváře se rády obklopují luxusem v klipech a posluchači pak nabývají dojmu, že žijí jako v pohádce. Drahá auta, velké řetězy, značkové oblečení a nejhezčí holky ze země po jejich boku. To všechno už tu bylo. Ve Francii však jedna z největších osobností tamní scény Niro přišel na povrch s velmi zajímavou deskou, která sice luxus také obsahuje, ale poukazuje na to, že to je jen reklamní tah a život je mnohdy zcela odlišný.

Niro má již postavení na francouzské scéně jasné. Dnes již devětadvacetiletý galský tahoun nemusí nikomu nic dokazovat, neboť jeho desky se prodávají ve velkém a on sám má již odžito. Pět měsíců strávil ve vězení, zažil si tvrdé měsíce na ulici v místech, kde bychom nechtěli procházet ve dne, natož pak v noci. 

Před dvěma lety vyšla jeho deska a Frantíci byli na nohou. Ono se na ni čekalo ve velkém, ale nikdo nečekal, že ve finále bude mít takovou sílu. „Miraculé“ mu pomohla upevnit postavení mezi první ligou a opět se vyhlíželo datum, kdy tento hráč přinese do hry další dílo. Stalo se tak nakonec v květnu tohoto roku a „Or Game“ obsahuje 13 stop. Vydáno bylo tradičně pod Universal Music a zajímavostí je, že o tom neměl nikdo ani tušení. Deska vyšla v digitální podobě zcela náhle bez jakéhokoliv proma.

Ihned se nejen ve Francii postarala o pořádný rozruch a za pár hodin už každý věděl, že Niro je zpět. V textech se opírá o špatný sociální systém ve své zemi a poukazuje na jeho nedostatky. Zároveň také posílá ostatním rapperům vzkaz, že je nutné být „real“ a nebalamutit děti bankovkami a luxusem. Niro v několika skladbách odkrývá, že i on je běžný člověk, který si vydělává, aby přežil. Sklidí za své výroky na scéně bouři?

Tracklist:

01. Intro
02. J’espère
03. 87
04. Do It
05. Le compte y est feat. Nino B
06. On s’aime pas
07. ComDab
08. A la tienne
09. Outro
10. Jaja
11. Merco Benz
12. A la source
13. On s’en remettra
 

Austy - Bbarak

Komentáře

Pro vložení příspěvku do diskuze musíte být .

Přihlášení

Rychlé přihlášení přes Facebook Facebook Connect

Přihlásit

Pole označená * jsou povinná