Ti nejlepší z Detroitu přináší nová alba

Přestože Město motorů a soulu v posledních letech zažívá úpadek, na hudební tvorbě autorů z toho města se to nijak výrazně nepodepsalo. Jistě, Eminem se svým posledním příspěvkem ve formě alba Revival moc nepochlapil a Big Sean... je pořád Big Sean. Ale rapová scéna z Detroitu naštěstí nabízí víc, než jen ten největší mainstream.

Například takový Elzhi. Pokud se debatuje o nejlepších MCs z Detroitu, Elzhi na tomto seznamu nemůže chybět a konkrétní pozice záleží jen na vkusu posluchače. Ve své tvorbě většinou sázel na domácí producenty, ale tentokrát vycestoval do Severní Karolíny, kde přebývá Khrysis z Jamla Records. Společně vytvořili Jericho Jackson. Pokud tedy hledáte hudbu, při které nebudete kroutit hlavou nad tím, jaké trapné rýmy lze vymyslet a jak moc lze recyklovat trap, tak jste na správné adrese.  Jen se sluší dodat, že nejde o album, které by bylo vhodné jako kulisa. Jistě, jsou ty beaty, které samplují jak klasické a dobře známé kousky z historie, tak pár týdnů starý song od N.E.R.D., ale pořád jde jen o polovinu celku, který si stojí za to vychutnat v celé jeho šíři. Poslechnout si jej můžete například na Spotify nebo jiné streamovací službě.


 

Black Milk tento pátek vydáním alba Fever rozšířil svou diskografii na šest kusů. Pohled na libovolnou databázi sice ukazuje o jedno album více, ale taková jsou slova tiskové zprávy. Při nahrávání alba aplikoval Black metodu, se kterou začal koketovat už na Album of the Year z roku 2010. Jde o kombinaci živých nástrojů a sekvenceru. Svůj zvuk během let rozvíjel, až jej spolu se svými kolegy muzikanty vypiloval do podoby na novém albu Fever, které je podle mého hudebním vrcholem toho, co Black Milk vytvořil. A to jako producent i jako rapper. Pro mě osobně je Black pořád lepší producent než rapper, ale tím nijak nepodkopávám jeho skills ani neříkám, že je špatný nebo průměrný rapper, navíc když má o čem rapovat a není to jen snůška slov poskládaných za sebe. Tentokrát navíc nepotřeboval ani žádnou pomoc

RingMan - Bbarak

Komentáře

Pro vložení příspěvku do diskuze musíte být .

Přihlášení

Rychlé přihlášení přes Facebook Facebook Connect

Přihlásit

Pole označená * jsou povinná