Těžká váha je zpět v rýmovém ringu

Mladičký kanadský talent Merkules se vrací v plné síle a posílá do hry další sólovou placku. My se podíváme, co může nabídnout.

Trust your gut. Po Bacon Bits a Hunger Pains, tedy jídlem motivované názvy, přislo Scars. Jízvy zdobí Merkulese skutečně výrazně a takové bylo i poslední album. Temné, plné vnitřních pocitů a osobních příběhů. Merk definitivně překonal hranici lokální fanouškovské základny a nasbíral bodíky u posluchačů všude na světě. Drsný, avšak úpřimný rap, se slušnou dávkou humoru si získal nejedno srdce. Vloni jsme jej mohli vidět v Praze a na Hip Hop Kempu a každý, kdo jeho show zažil, může potvrdit, že tenhle cvalík dáva ze sebe na stagei všechno.

Trust your gut. Věř svému vnitřnímu pocitu. A zároveň vtipná hláška směrem ke své postavě. I když Merkules shodil pěkných 20-30 kilo, do vysportovaného svalovce jakým je třeba zápasník MMA Connor McGregor, má ještě daleko. A proč příměr zrovna k němu? Protože Merkules si vybral právě Connora pro název svého singlu, který vychází 20. dubna, spolu s jeho novým albem. Album vydáno v den mezinárodního svátku všech příznivců konopí? Náhoda?

Již tracklist napovídá, že album bude hodně osobní. Hosté se ustálili na čísle čtyři, což rozhodně na dnešní poměry není moc. Z toho jedným z hostů je zpěvák Stevie Ross, takže rapujícího Merkulese si užijete až až. 13 stop celkově je taky důstojné číslo a váš těžce vydřený dolar tak padne na úrodnou půdu.

Co se týče hudebního provedení, očekávat se dá spíše modernější pojetí a více elektro beatů, o čem napovídají i první dva singly. Některé fanoušky tenhle tah od Merkulese zřejmě nenadchne, avšak on se cítí neohroženě, právě jako Connor McGregor. A společnou mají ještě jednu věc. Oba dva neodpovídají na výzvy jiných, respektovaných kolegů. Merkules totiž přešel výzvy a dissy od Lorda Lhuse mlčením. Možná se však jeho odpověď skrývá ve skladbě HitEmKillEmShootEmDead.

Marty - Bbarak

Komentáře

Pro vložení příspěvku do diskuze musíte být .

RH_SHOP

Přihlášení

Rychlé přihlášení přes Facebook Facebook Connect

Přihlásit

Pole označená * jsou povinná