Temné uličky Krakova se díky Kalimu těší ještě děsivější vizitce

Polský rapper Marcin „Kali“ Gutkowski je nejen autorem třech velmi úspěšných desek na tamní scéně, v závěru loňského roku si odbyl také debut jako spisovatel. Jeho dílo nese název „Krime story“ člen labelu Ganja Mafia neskončil jen u popsaného archu, nýbrž na motivy svého příběhu připravil i desku, která v posledních týdnech plní uši polských fanoušků.

Složitá detektivní zápletka je situován do slezského města hříchu, jeho špinavých uliček a problematiky, které je tamní mládež denně vystavována. Kniha se setkala s kladným přijetím kritiků a uvidíme, jak si povede i stejnojmenná deska, která vyšla 22. května tradičně pod Ganja Mafia Labelem. Sedmnáct plnohodnotných skladeb neobsahuje žádné hosty na mikrofonu, ale instrumenty mají na svědomí skutečně ostřílení hráči. Za zmínění stojí zcel jistě Gibbs, Chris Carson, Sherlock, SoDrumatic nebo Julas. Čtvrtá deska Kaliho.má tak rozhodně co nabídnout.

Pokud alespoň částečně rozumíš řeči našich severních sousedů, pokusíš se vžít do příběhů hlavních postav. Celé dílo se točí především kolem nenasytnosti a zmatenosti existence bytí. Celé album je poměrně dosti vulgární, což ale dotváří atmosféru balancující nad propastí sebezničení. Některé části textů jsou přesné citace z knihy. Uznání zasluhuje také celková délka, která čítá téměř osmdesát minut.

Tracklist:

1. Krime Story Prolog
2. Mów Mu Krime
3. Na Dzielni
4. Lolita
5. Kwaśny Wypad
6. Penga
7. Latawica
8. Zwierzę
9. Żywy Czy Martwy
10. Na Dnie
11. King Kong
12. Gdy Będzie Za Późno
13. Przeznaczenie
14. Licho Nie Śpi
15. Szczur We Mgle
16. Promienie
17. Póki Śmierć Nas Nie Rozłączy (Upadek)
 

Austy - Bbarak

Komentáře

Pro vložení příspěvku do diskuze musíte být .

RH_SHOP

Přihlášení

Rychlé přihlášení přes Facebook Facebook Connect

Přihlásit

Pole označená * jsou povinná