Televize ho bavila, ale hudba byla silnější. Kdo má v Mnichově stejný ohlas jako Bayern?

Dobrá, uznávám, že v titulku možná přeháním, neboť tamní fotbalový kult je modla, se kterou se nemůže srovnávat žádná mešita. Ali AS má pákistánské kořeny a k rapu přičichl až v roce 2008. To nemění nic na tom, že na svém kontě má nyní již čtyři regulérní alba, velký počet EP a mixtapů. Proč vyměnil svou kariéru před v televizi za hudební průmysl?

Vyrostl v mnichovské čtvrti Solln a již od malička vykazoval ctižádostivost a chuť porvat se o úspěch. Nepochází z chudé rodiny, proto se mu dostalo dobrého vzdělání a absolvoval i univerzitu, kde se učil divadelnímu řemeslu. Dlouho mu to ale nevydrželo, protože cítil šanci být hvězdou bez knížek a lektorů. Chvíli se živil jako redaktor talkshow Fly na stanici ARD.

Láska k rapu u něj vypukla v patnácti letech, kdy se stal členem skupiny Artzone. V roce 1999 si odbyl první živé vystoupení v Flavaclubu, kde se s nažil prosadit i jako freestyler. Trvalo to ale ještě pár let, než si ho všiml Samy Deluxe a dal mu možnost vydat v roce 2008 sólo pod Deluxe Records.

Jeho kariéru lemovala láska k hudbě jako takové, proto je možné i na jeho čtvrté desce choutky propojovat rap i s jinými žánry. „Insomnia“ vyšla 30. června pod hlavičkou stáje Warner Music Group. Fanoušci limitovaných edicí si přijdou na své, neboť obsahuje výživné bonusové EP. Mezi hosty můžete narazit na Kollegaha, rakouského Joshi Mizu nebo dívčí duo SXTN.

Tracklist:

01. Königshallen
02. Pfeil & Bogen 
03. Senden An Alle 
04. Cobra Kai Dojo Style
05. Asche Auf Balmain Feat. Kollegah
06. Insomnia 
07. Kilimandscharo / Nachtwache Feat. Kolja 
08. Von Den Fernen Bergen Feat. SXTN
09. Jasmina Feat. Joshi Mizu
10. Verfolgt Von Ferraris 
11. Ich Drifte Feat. Prinz Pi
12. Liebe In Zeiten Des Krieges 
13. 111 
14. Stuntman
15. Mercedes
 

Austy - Bbarak

Komentáře

Pro vložení příspěvku do diskuze musíte být .

Přihlášení

Rychlé přihlášení přes Facebook Facebook Connect

Přihlásit

Pole označená * jsou povinná