Tede se blýsknul velmi povedenou plackou s hutnou stopáží

Asi marně bys na mapě polského rapu hledal jméno, jehož diskografie je ještě členitější, nežli tohoto maníka z legendárních formací typu Warszafski Deszcz či Gib Gibon Sklad, kterého jsi mohl zaslechnout třeba i na albu Orikoule v tracku Rap Biz. Pokud stále v hlavě nesvitlo, nabízím plejádu jeho pseudonymů, neboť tento varšavský floutek slyší na Tas, Tas Da Fleia, TDF, Tedeusz, Tedzik, Tedunio, Tedzio, Fiodor, Chory Pastor oraz Mylffon, ale především na jméno Tede. A vy byste mohli slyšet na jeho nový materiál, který nese název Kurt Rolson.

Netřeba se stále ohlížet a babrat v historii, přejděme rovnou k nové desce, která je jeho již jedenáctou. Spatřila svět 17. května pod hlavičkou labelu Big Yo. Stejně jako v předešlém případě se jedná o 2CD, které obsahuje celkem 27 tracků, což dokazuje Tedeovu velkou plodnost.

Monopol na produkcích zastává Sir Mich, který se postaral o všechny podmazy s výjimkou pouze u skladby # gimb_money, kterou má na starosti Young Sin. Název alba je odvozen z polského detektivního seriálu 07 zgłoś się. Kurt Rolson získal třetí místo v aktuálním žebříčku prodejů polských rapových desek (Olis).

Možná, že už sám Tede nedosahuje takového věhlasu v kontextu celé tamní scény, přesto mu jeho kvalitu a obří přínos polskému rapu nelze upírat. Prošel si érou newschoolového experimentování, aby se pomalu navracel ke svým kořenům. Nová deska je zase více vyzrálejší a může zaujmout nejen polské posluchače.

Tracklist:

1. Tede – FCMT
2. Tede – Senymenalnie
3. Tede – Street Wear
4. Tede – #john_rambo
5. Tede – Fame Lover
6. Tede – Mirafiori
7. Tede – Feat. (+ Introdukcja)
8. Tede – Stworzeni by wygrywać
9. Tede – Dom Rapu
10. Tede – DLS
11. Tede – Kaman'
12. Tede – CMRT
13. Tede – Najba muzik
14. Tede – Real HipHop
15. Tede – Tłek
16. Tede – Najaraj się Marią
17. Tede – J23
18. Tede – Trinity
19. Tede – Słak Kogz Dupy
20. Tede – Warszawa da ci fejm
21. Tede – Kara'van
22. Tede – Sekretna Socjeta
23. Tede – Nic nie jest na zawsze
24. Tede – Fryderyk_chopin
25. Tede – To Coś
26. Tede – #gimb_money

Austy - Bbarak

Komentáře

Pro vložení příspěvku do diskuze musíte být .

Přihlášení

Rychlé přihlášení přes Facebook Facebook Connect

Přihlásit

Pole označená * jsou povinná