RUKAHORE_SHOP_BANNER

Tech N9ne už potřeba nebyl. Legenda z Istanbulu staví na svých základech

Turecko není jen Mekkou rohlíků a hranicí mezi Evropou a Asií, nýbrž i silnou rapovou destinací. V našem případě nám je tamní vliv lehce ukryt díky jazykové bariéře, nicméně naši západní sousedé z Německa na této zemi staví. Drtivá většina prvoligových německých rapperů má turecké kořeny a mnohdy tamní rappeři se zemí svých předků dávají síly dohromady skrze svou tvorbu.

Ceza není jméno, které by bylo třeba dlouze představovat. Letos oslaví již osmatřicáté narozeniny a patří k nejznámějším umělcům v Turecku a hlavním persónám v Istanbulu. Během své dlouholeté hudební dráhy spojil síly již s mnoha jmény, z Německa se jednalo například o Eko Freshe, Kool Savase, Alpa Guna, Afroba nebo Samy Deluxe, za velkou louží už ví, jak se spolupracuje s cápkem, co si říká Tech N9ne

Jeho počátky se datují kolem roku 1998, kdy společně s rapperem Dr. Fuchsem založili formaci Nefret, což v turečtině znamená jednoduše „Hate“. Tato grupa nakonec skončila u dvou desek a poté se Ceza rozhld jít dráhou sólového umělce. První album Med-Cezir spatřilo svět v roce 2002 a objevil se na něm v současnosti asi nejznámější turecký rapper Sagopa Kajmer. S tím se o tři roky později rozhádal natolik, že to vedlo k největšímu beefu, jaká tahle země zatím pamatuje. 

V pořadí páté album nesoucí název Suspus vyšlo 2. června tohoto roku pod záštitou labelu Esen Müsik. Ve třinácti skladbách tentokrát Ceza nesází na pomoc ze zahraničí, nýbrž jediným hostem je lokální hráč Sensar Salvo, který je ve své zemi znám hojným vydáváním mixtapů. Ceza i v tomto případě kloubí národní hudební prvky s trendy ze západu a tím dává za vznik produktu, který má opět šance zaujmout i za hranicemi. 

Tracklist:

01. Hosgeldiniz
02. Suspus
03. Milyon Farkli Hikaye
04. Ne De Zor
05. Ders Al
06. Kime Anlatsam
07. Kolay Gelsin
08. Yok Geri Dönmek
09. Bulanik Sular
10. Sor Bize feat. Sansar Salvo
11. Kim Oldugunu Unut
12. Aç Kalbini
13. Sessizlik
 

Austy - Bbarak

Komentáře

Pro vložení příspěvku do diskuze musíte být .

Přihlášení

Rychlé přihlášení přes Facebook Facebook Connect

Přihlásit

Pole označená * jsou povinná