Svůdná Kurwa s hlasem rotačního kulometu dominuje u Němců

Není každým dnem zvykem, že by debutová deska obsahovala tolik veleslavných jmen tamní scény, jako je tomu v případě Ewy Schwesty. Půvab asi nebyl ale tím hlavním důvodem, co německé pohlaváry za mikrofon přilákalo. Ostrý hlas, který upoutal mou pozornost především na desce Massiva „Blut gegen Blut 3“, mluví v její prospěch a lze se s největší pravděpodobností domnívat, že se jedná o současnou královnu rapu u našich západních sousedů.

Třicetiletá Ewa Müller se narodila v roce 1984 v Polsku, kde po boku dvou sourozenců vyrůstala se svou matkou a jejím přítelem. Za lepším její rodina odešla do zaslíbeného Německa, ale oficiální získání občanství se nekonalo a drobná krádež v berlínském obchodě je málem deportovala zpět do rodné země. Nestalo se tak, a tak v německé metropoli malá Ewa vyrůstala v drsném prostředí panelového bloku rozděleného berlínskou zdí a bojovala s rasismem a psychickými následky. 

Po ukončení střední školy s maturitním vzděláním odstěhovala se v roce 2004 do Frankfurtu nad Mohanem a po zkušenostech jako servírka začala se živit jako prostitutka a koketovat s nejrůznějšími drogami. V roce 2012 si ji všiml Xatars, který ji neváhal zakomponovat na svou desku a talent byl natolik patrný, že téhož roku Ewa ještě stihla německé publikum oslovit mixtapem „Reality“. O dva roky později ohlásila plánovaný termín debutové desky a započala práce na celém díle. Původní název „Dr. Defloration“ byl zaměněn za „Kurwa“ a celá deska debutovala v německých hitparádách na jedenáctém místě a ihned si získala svou přízeň. 

Debut s velkým D nese název takový, jaký má, neboť Ewa se za svou minulost nestydí a otevřeně se k ní hlásí. Tvrdý život v drsných podmínkách ji z ocelil a udělal z ní křehkou jen na pohled. Datum vydání „Kurwy“ na trh bylo 9. ledna pod hlavičkou stáje Alles Oder Nix Records a obsahuje dvacet věcí obohacené o mnoho zvučných hostů. Posluchače znalé německé scény není nutné představovat jména jako Eko Fresh, Marteria, Megaloh, Xatar, nebo třeba Chefketa, který se objevil i na posledním ročníku Hip Hop Kempu

Tracklist:

01. Rap, Kurwa! (feat. Jetset Mehmet)
02. Kurwa
03. Schwesta Elektra
04. Von Hype zu Ayb
05. Skit 1 (feat. Xatar)
06. Paxx im Puff
07. Peepshow 2
08. Escortflow
09. Ramba Zamba (feat. Marteria)
10. Tunneln und so (feat. Eko Fresh)
11. Schwesta Schwesta
12. Ein guter Tag (feat. Megaloh & Chefket)
13. Viktor
14. Spiegelreflex (feat. Grace)
15. Für Elise
16. Skit 2 (feat. Xatar)
17. Nonne wird Nutte
18. 24 Stunden (feat. Xatar & SSIO)
19. Boomerang
20. Du liebst mich nicht (feat. Fard & Samy)
 

Austy - Bbarak

Komentáře

Pro vložení příspěvku do diskuze musíte být .

Přihlášení

Rychlé přihlášení přes Facebook Facebook Connect

Přihlásit

Pole označená * jsou povinná