Svěží vítr do francouzské scény vane s Tuniskými kořeny!

Z Tuniska je to na jih Francie co by člověk ve člůnu přeplul, a tak se není čemu divit, že i další přední francouzský rapper má africké kořeny. Baccour Bashir, narozený již léta páně 1979, není známý zase až tolik sólovou tvorbou, zato jeho domovská formace Sniper je na poli tamních velikánu nezpochybnitelná. Překoná Tunisiano stín své kapely a vystoupí do popředí i jako jednotlivec?

Již jako velmi mladý začal inklinovat k hiphopu. Ve svých třinácti letech začal psát své první texty, v šestnácti letech vzniklo již jeho první EP. V tu dobu již byl členem francouzské historie, formace M Group. Po neshodách odešel hledat lepší vyhlídky pro svou tvorbu, v té době se psal rok 1997.

V roce 2001 vychází první album uskupení Sniper s názvem „Du rire aux larmes“, jenže vlivem právním problémů vzniklých uvnitř skupiny se ruší velké turné po Francii v roce 2003. Oheň na střeše je však zažehnán a ještě téhož roku vychází další deska.

Tunisiano si poprvé osedlal sólovou dráhu v roce 2008, kdy několika vlastních tracích na různých kompilacích přináší své debutové album „Le Regard Des Gens“, které se těší zajímavě dobrému ohlasu, jeho track je například i součástí soundtracku filmu „Taxi 4“. Již dle názvu „Oči lidí“ je jasné, že autor vždy sledoval osoby kolem sebe a bystře vnímal jejich charakter. A ne nadarmo prý již samotné oči mnoho prozradí. V roce 2011 se odehrává comeback Sniper a svět spatřuje další album „Á toute épreuve“.

Druhé album Tunisiana avizuje 26. října 2012 singl „The Hurricane“. Zároveň je vyvolán na Twitteru konflikt s další významnou francouzskou crew La Fouine, když je autor singlu v textu na jejich adresu bez servítek nemálo kritický. Pokud se jednalo jen o formu proma své nové desky, zafungovalo to skvěle. Deska byla oficiálně naplánovaná na rok 2014.

„Marque a Vie“, jak zní název nové desky, vychází 10. března a nabízí hosty, jakými jsou Dokou, Youssoupha, Vald, Sofiane et Ol Kainry, Charles Pasia další. Dle francouzských kritiků se jedná o další svěží vítr do tamní scény. Jeho pikantní a zajímavé rýmy určují jeho originální rukopis.  

Tracklist:

01. Hurricane Carter 
02. Marque A Vie feat. Dokou 
03. Jeune De Tess 
04. Etat Sauvage 
05. Paris feat. Charles Pasi 
06. Elle Donne feat. Klem 
07. Val De Zoive feat. Lino 
08. Je Voulais Un Monde 
09. Ils Nous Condamnent feat. Youssoupha 
10. JCVD feat. Sofiane 
11. Fer De Lance 
12. Amour Poison feat. Thomas Mignot 
13. Mout 
14. Mariage Force feat. Nassi 
15. Les Oreilles Qui Sifflent 
16. Carre feat. Vald, Sofiane et Ol Kainry 
17. Si On Se Disait Tout 
18. Maintenant feat. Aketo (Bonus Track) 

Austy - Bbarak

Komentáře

Pro vložení příspěvku do diskuze musíte být .

Přihlášení

Rychlé přihlášení přes Facebook Facebook Connect

Přihlásit

Pole označená * jsou povinná