Super Inteligentní Drogová Oběť je zpátky! Sido ovládá Německo

Pokud neznáš Sida, jakoby si nevěděl, jaký rap se jede u našich západních sousedů. Sido není jen persóna, která je skloňovaná v encyklopedii německého rapu. Jeden z pilířů bohužel dnes již legendárního labelu Aggro Berlín, který si zároveň už zahrál ve třech filmech, není zrovna osobou, kterou bychom měli nějak podrobně představovat. Jelikož ale po menší odmlce přichází s novou deskou, tak si jeho tvorbu trošku přiblížíme.

Sido = Super Inteligentní Drogová Oběť, zajímavé propojení rappera a producenta, který má íránské kořeny. Jeho dětství nebylo příliš idylické, v Berlíně přebýval v nejednom azylovém domě, ze školy byl vyhozen kvůli užívání drog a proplétal se tak nějak na hraně zákona. V roce 1997 spojil síly se svým neméně slavným kolegou B-Tightem a vytvořili uskupení Royal TS. Nebyla to jediná spojení, neboť následovalo Die Sekte nebo A.I.D.S., kde působil další zajímavý člen Tony D.

Samozřejmě že i on zatoužil po vlastní dráze, kdy ho nebude nic omezovat a bude svým pánem. To se stalo v roce 2003, kdy odpálil do světa track "Weihnachtssong", který jste mohli zaznamenat na jednom z mnoha samplerech od Aggra Berlín, které v té době vycházely. Sido bez masky by nebyl Sidem, a proto jeho první deska nese název „Maske“, které se prodalo 180 000 kusů. Album obsahovalo dnes již legendární skladby jako "Mein Block", "Fuffies im Club" nebo "Mama ist stolz". Následovaly desky „Ich“, „Ich und meine maske“, „Aggro Berlin“, které prokládal dalšími projekty. V roce 2012 došlo i na Best off, které uzavřelo jednu kapitolu a otevřelo novou cestu i pro novinku, která vychází v těchto dnech.

Nová deska, která nese název "11-30-80" obsahuje 14 tracků a je vydána 29. listopadu pod Universal music. U číslic v názvu nehledejte žádné složitosti, jedná se o datum Sidova narození. Kromě několika vokálních hostů najdete pěkný výčet německých a rakouských interpretů na posledním tracku, kde se konkrétně objevuje Bushido, Eko Fresh, Lakman, Laas Unltd., Nazar, Frauenarzt, Manny Marc, BK, Olli Banjo, Tarek, Smudo, Erick Sermon, MoTrip, Moses Pelham, B.S.H., Afrob, Dr. Renz & B-Tight. Deska pak po tematické stránce představuje hlavně jeho vztah k rodině a vnitřní vyrovnání se změnami.

V úvodním odstavci jsem zmiňoval Sidovu hereckou kariéru, rád bych tedy vyzdvihnul ještě film „Blutzbrüdaz“, kde si v roce 2011 střihl hlavní roli právě s B-Tightem. Pokud chcete vědět, jak se dalo prorazit v Německu kolem roku 2000, doporučuji vám takovou 8. míli po Německu. 

Tracklist:

01. Hier bin ich wieder
02. Es war einmal
03. So wie du
04. Papa was machst du da
05. Irgendwo wartet jemand (feat. Mark Forster)
06. Enrico
07. Einer muss es machen
08. Arbeit (feat. Helge Schneider)
09. Einer dieser Steine (feat. Mark Forster)
10. Liebe
11. Maskerade (feat. Genetikk & Marteria) 
12. Grenzenlos (feat. Marius Müller-Westernhagen)
13. Fühl dich frei
14. 30-11-80 (feat. Bushido, Eko Fresh, Lakman, Laas Unltd., Nazar, Frauenarzt, Manny Marc, BK, Olli Banjo, Tarek, Smudo,       Erick Sermon, MoTrip, Moses Pelham, B.S.H., Afrob, Dr. Renz & B-Tight)
 

Austy - Bbarak

Komentáře

Pro vložení příspěvku do diskuze musíte být .

Přihlášení

Rychlé přihlášení přes Facebook Facebook Connect

Přihlásit

Pole označená * jsou povinná