RUKAHORE_SHOP_BANNER

Spadne nebeská klenba? Onyx a Dope DOD spojují síly na celém albu

Jedny z nejvýraznějších hlasů, které kdy kropili beaty. Někdejší trojice, dneš již jen dvojice. Řeč není o jedné, ale o dvou rapových formacích ze dvou generací! Když se spojili naposled na singlu Rocket, mikrofóny hořely a fandové skákali po strop. Co se stane, když tyhle dvě party udělají celé album?

Jelikož už 4 emcees jsou dost, nečekejte rozsáhlý seznam hostů. Ale důležitým aspektem je návrat Dopey Rottena, který na skladbě Piro se svými 4 bars přidává naději, že bychom brzo mohli uzřít jeho návrat do sestavy, pokud zdraví dovolí:

Your rap shit's terrible
Talk the talk Walk the walk oh you never do
Chop your head off then i put it on a pedestal
Clean up the tools had a scheme but you never knew

Celkový počet skladeb se ustálil na 13, včetně intra, outra a skitu, takže realní hudby se nám dostáva deset, průměrně tří minutových skladeb. Je tohle dost na čtyři rapery? Zdá se, že ano. Každému se dostává téměř stejné porce času na mikrofónu, i když je jasné, že Onyx své léta v brandži dobře zúročují a jsou více aktivní dvojici alba. V textové rovině se obě skupiny povedlo sladit a tématicky jsou skladby vyskládany velice klasicky. Násilí a zase násilí, překládáno slušnou dávkou drog a nenávisti k policejním a státním složkám. Zkrátka a dobře, Onyx a Dope DOD tak, jak je známe. Je však škoda, že se tématicky nevěnovali více politickým případně kulturním aspektům, jelikož se spojují dvě rozličné kultury.Největším překvapením jsou však beaty, na kterých je celé album položeno. Producenty jsou více-méně neznáma jména typu ChuBeats, který funguje pouze na SoundCloud. Co vedlo tyto velikány k volbě beatů pro tohle album, je neznámou veličinou, avšak kombinace fungují vcelku dobře. Překvapivě, i přes rozvleklé beaty typu Die Slow se daří Stickymu a Fredrovi rýmovat kvalitně. Stejně tak překvapují textově Skits Vicious a Jay Reaper, kteří se posnažili vyrovnat legendám z Brownsville.

Tracklist:
01. Shotgunz in Hell (Intro)
02. Can’t Hear You feat. Sickflo
03. XXX
04. Piro feat. Dopey Rotten
05. Spit in Ya Face
06. Doomsday
07. Die Slow
08. What’s Your Drug of Choice? (Skit)
09. Don’t Sleep
10. Psychopath feat. Snak The Ripper
11. Playa
12. The Body (Skit)
13. Stacking

Marty - Bbarak

Komentáře

Pro vložení příspěvku do diskuze musíte být .

Přihlášení

Rychlé přihlášení přes Facebook Facebook Connect

Přihlásit

Pole označená * jsou povinná