Sopráno po šesté na sólové výpravě: Dokázal francouzský král uhájit svůj trůn?

Hudební cesta tohoto dnes již devětatřicetiletého umělce z Marseille je pestrá a čítá křivku směřující jen nahoru. Na této adrese nebylo možné za více jak dvacet let zaznamenat pád. Soprano je uznávaný nejen v rodné Francii, nýbrž i mimo ni. Je to právě on, který je považován za toho, jež dokázal v zemi galského kohouta prolomit ty hranice, kdy rap nebyl jen buranskou hudbou z ulice. V jeho odkazu nyní našlapují další velikáni, ale žádný z nich ho zatím nezastínil, ani Maitre Gims.

Svou hudební karieru začal už v roce 1994 v kolektivu přátel spojených názvem Psy 4 De La Rime. Až v roce 2006 začal vykazovat sólové ambice a letos se tak stalo již po šesté. Jeho další studiovka nese název „Phoenix“ a čítá celkem šestnáct věcí. Release byl naplánován na devátého listopadového dne pod křídly Warner Music. Asi nejvíce sledovaným hostem je Niska, se kterým vznikla skladba „Zoum“ s vizuálním doprovodem.

Stejně jako u předešlých desek boduje Soprano nejen na domácím bojišti. Prodeje jsou opět vysoké, vždyť předešlé desky „Everest“ se prodalo 850 tisíc kusů. Legenda pobřežního města, ve kterém vznikala i kultovní série komedií „Taxi“, tak obhájil svůj královský trůn. Zatím se zdá, že korunu nehodlá předávat, přestože je zřejmé, že francouzský trh je plný zajímavých jmen s obrovským potenciálem.

Tracklist:

01. Intro (Renaissance)
02. À La Vie À L'amour
03. Cantare feat. Soolking
04. Miracle
05. Ninja
06. La Voisine
07. Coucou
08. Fragile
09. Zoum feat. Niska
10. Rampanpan (Introduction Tiken Jah Fakoly)
11. L'équilibriste
12. J't'ai Dans Les Veines
13. Le Coach feat. Vincenzo
14. Plan B feat. Ghali
15. Casanova
16. Outro (Encore Une Soirée...)
 

Austy - Bbarak

Komentáře

Pro vložení příspěvku do diskuze musíte být .

Přihlášení

Rychlé přihlášení přes Facebook Facebook Connect

Přihlásit

Pole označená * jsou povinná