Snoop Dogg si pro název druhého letošního projektu vypůjčil slogan Trumpovy kampaně

V roce 2017 se dá říct, že Snoop Dogg svoji misi v hiphopovém žánru splnil. Vydal řadu desek, produktů nesoucích jeho jméno, hrál v nejednom filmu a stal se v podstatě popkulturní ikonou své doby. Stejně jako jemu blízký Dr. Dre, ani on by již nemusel do smrti vydat žádné album, a přesto by se na něj nezapomnělo a v chudobě by také neodešel. Přesto momentálně pracuje na hned dvou televizních show a zároveň přichází po desce Neva Left s druhým letošním projektem, jímž je EP Make America Crip Again.

 
Po lehce nostalgickém návratu do devadesátek v podobě alba Neva Left z letošního jara přináší Snoop Dogg již druhý projekt. Podle názvu Make America Crip Again a bookletu evokujícím Doggyho divokou minulost, se může zdát, že g-funk a R&B dostaly volno a z důchodu se vrací Snoopovo gangsta rapové já.
 
 
I přes kontroverze budící obal ale nemá deska s volebním heslem Donalda Trumpa "Make America Great Again" moc společného. „Nejde o žádné prohlášení nebo politické gesto: je to jen dobrá hudba. Někteří lidé si myslí, že bychom měli učinit Ameriku 'opět velkou', ale ta doba, na kterou odkazujou, mi spíš připomíná dobu oddělování a rozdělování," stojí v prohlášení k novému projektu. Ačkoli bych od pop kulturního rappera, jakkoli ikonického, podobně neutrální postoj očekával, Snoopův postřeh k dobám minulým má svoji váhu.
 
„Za mého života mladí černoši organizovali v chudinských čtvrtích pomoc jejich komunitě a museli se o sebe postarat sami, protože společnost je prostě odstřihla. Spousta lidí zmiňuje války gangů a násilí, ale zapomínají, že na začátku byla hlavní role a základní důvod vzniku Crips reflexe Černých Panterů. Hledali děti, ukazovali jim různé mimoškolní aktivity, vystupovali v podstatě jako jejich rodiče. Když si poslechnete moje nahrávky, byl v nich vždycky mix party skladeb a hloubavějších témat. Tohle EP v tom pokračuje," cituje dále Snoopovo prohlášení magazín XXL.
 
 
Ač nechci působit předpojatě vůči miláčkům mainstreamu, Doggyho vyjádření se s konečnou náplní desky příliš nekryje. EP Make America Crip Again se zatím v zámoří těší poměrně kladnému přijetí, ale od Snoopyho v roce 2017 již cokoli zásadního nebo něco, co by se dalo brát opravdu vážně, nikdo nečeká. Jeho hlavní silou v uších publika i proto zůstávají ony party skladby jako 3's Company, Dis Finna Be a Breeze nebo úvodní M.A.C.A. Příjemnou evokací dob minulých je track Good Foot.
 
Jako hosté si připojili Chris Brown, OT Genasis, Ha Ha Davis, October London, Designer Flow a Shon Lawon. EP Snoop Dogg - Make America Crip Again právě vychází.
 
Tracklist:
1. "M.A.C.A."
2. "3’s Company" Feat. Chris Brown and OT Genasis
3. "Good Foot"
4. "Dis Finna Be a Breeze" Feat. Ha Ha Davis
5. "None of Mine"
6. "My Last Name" Feat. October London
7. "Sports Center" Feat. Designer Flow
8. "Fly Away" Feat. Shon Lawon
 
 
Zdroje: xxl.com

NTK - Bbarak

Komentáře

Pro vložení příspěvku do diskuze musíte být .

Přihlášení

Rychlé přihlášení přes Facebook Facebook Connect

Přihlásit

Pole označená * jsou povinná