Slovenská dvojka Satira nabízí kvalitu, která si na nic nehraje

Zmínka o dvojici Zmetok a Juso padla již při vydání první ochutnávky jménem Láska. Temné prostředí a výborně vyprávěný příběh zaujal natolik, že vznikla potřeba nakousnout celé album, které právě vyšlo. Přináší tedy Satira nový vítr do plachet boombapové lodě, která se poslední dobou zmítá v trapovém vlnobití?

Přiznám se, že před několika měsíci byla pro mě prievidzská banda Balkon Recordzzz neznámym pojmem. Příchodem Prievidzského Masakru v podaní DramaKára se má pozornost na tuto partičku upřímila. Svépomocně vydávají dvě alba během krátké doby, co je na skromné poměry slovenské scény nebývalá kadence.

Dvojice Zmetok a Juso přinášejí plných dvanáct skladeb, na kterých pracovalo 8 producentů, tudíž nabízí velikou variabilitu co se hudebního projevu týče. Své ruce k dílu přiložili třeba Smart z DMS, Infinit, nebo Jazzy. Nechybí ani dvorní beatmaker Damian Custom, který opatřil obě bonusové skladby.

Po tvrdém a striktním boombapovém nářezu od DramaKára se Reflexie vydávají směrem schůdnějším i pro příznivce středoproudního žánru. Povedlo se výborně smíchat produkce s modernějším elektro zvukem s klasickými vysamplovanými beaty. Méně známý producent Komma se postaral o výbornou atmosféru ve skladbě Keď budem starý blázon. Dýchá nostalgií a pohodou. Na druhé straně elektronická klubovka Keď prídem zajebem, která kope jak stádo klokanů. Tuto sklabu podpořil i etablovaný hráč slovenské scény Majself. Je příjemné vidět jeho podporu pro mladé talenty. Druhým a zároveň posledním featem je zbytek Balkon labelu v poslední pecce Moja Banda.

Reflexie nabízí kousek pro každého posluchače rapu avšak zůstavají věrné esenci a původním prvkům projevu. Balkon recordzzz letos překvapuje a po poslechu jejich druhého kusu je nutno uznat, že si vydobili právoplatné místo na scéně i přesto, že se jim nedostáva podpory ani od lokálních kolegů z MR, jak tomu bylo u HaHa Crew.

Marty - Bbarak

Komentáře

Pro vložení příspěvku do diskuze musíte být .

Přihlášení

Rychlé přihlášení přes Facebook Facebook Connect

Přihlásit

Pole označená * jsou povinná