Slipo & Hajtkovič odkrývají své trumfy. Jak vypadá cover a tracklist?

Kdo si počká, ten se prý dočká. Tímto heslem se jistě řídili i fanoušci Slipa, na jehož sólovou desku si nejeden z nás vystál frontu začínající již v roce 1995. Ta doba stála ale rozhodně za to, neboť člen Názov Stavby nebo L.U.Z.A. přichází v plné polní a se zajímavou armádou hostů. Tím nejzajímavějším je zároveň i jeho dlouholetý parťák Hajtkovič, který obstaral veškeré produkce. Co si pro nás tito dva veteráni Petržalky tedy připravili?

Jestliže se autoři ptají na své nové desce „Kde je rap?“, mohu asi s lehkou nákloností konstatovat, že to možná dnes už ani sám rap netuší, nicméně se tu stále pohybují jeho rukojmí, kteří mohou líhni antitalentů něco nabídnout. Slipo patřil vždycky k předním osobnostem slovenského rapu. Již v roce 1995 působil ve formaci Pouliční rapeři. V tu dobu vznikaly i první nahrávky na kazety. O rok později ho dráha osudu dala dohromady s Hajtkovičem a Čystýchovem a tento střet vyústil ve vznik legendárních L.U.Z.A. 

Asi není třeba si tu dokola omílat historii, neboť ti zapálení vědí a ti druzí asi souvislosti nehledají. Že si ale L.U.Z.A. dává ve všem tak nějak na čas, dokládá i  jejich první deska, která vyšla až v roce 2007 a získala cenu Aurel v kategorii hip-hop. Hoši nejsou tedy žádné rychlokvašky náctiletého stavu, což dokládají i četné spolupráce na scéně s dalšími prvoligovými hráči. Slipo spojil své síly například s Rytmusem, Separem, Orionem,Momem nebo Kalim.

„Rapujem o tom čo som zažil, a čo si myslím, že zažil každý z nás. Hovorím o snoch, ktoré ťa neustále ťahajú vpred; sklamaniach, bez ktorých by si v živote nemohol byť taký silný, ale aj o vlastných chybách bez ktorých by si sa nemohol poučiť a žiť tak lepší život. Samozrejme tiež aj o veciach pozitívnych, pretože "jak myslíš tak bude bratku"! Mier,“dodává Slipo k textovému obsahu své první desky.

Cesta Hajtkoviče byla s tou Slipovou vždy úzce spjata, proto i výčet jeho hudební historie je obdobný. Obohacený je však navíc o několik mixtapů, které v posledních letech vydal. Zaslechnout ho můžete také na rádiu SiTy Master, kde má svou vlastní relacii. Jeho produkce se objevili také na deskách Majka Spirita či Kaliho, Tiny, Rytmuse a dalších. Nostalgickým byl také rozlučkový singl Názov Stavby „Posledný výstřel“.

Deska "Kde je rap?" je naplánovaná na 7. dubna a předobjednat si ji můžete již dnes na Rukahoreshopu. Kromě třech singlů, z kterých se dva dočkaly video podoby, je odtajněn i cover, tracklist a snippet z alba. Seznam hostů není vůbec tenký lehce přehlédnutelný. Posluchači se mohou těšit na oba členy KF, Moma, Separa, Mikyho Moru, Kaliho, Tinu, Čystychova, Šegi100 a další. Mohu už snad jen dodat, že se prý chystá zajímavý křest a Tour po Slovensku. 

Tracklist:

1. Intro
2. Dýka do chrba
3. Stačí málo feat. Kali, Martin Madej
4. Kde sa ľudia skurvyli feat. Momo, Čistychov
5. Na druhej strane feat. Supa
6. Hrdý feat. Separ, Miky Mora, Šegi100
7. Skutočné hodnoty feat. Igor Kmeťo ml.
8. Kde je rap?
9. Jak myslíš, tak bude feat.Ego, Tina
10. Sám feat. Kali
11. Dnes feat. Čistychov
12. Moja cesta feat. Rytmus (original version)
13. Vďaka tebe feat. Mišo Biely
14. Čas    

Austy - Bbarak

Komentáře

Pro vložení příspěvku do diskuze musíte být .

Přihlášení

Rychlé přihlášení přes Facebook Facebook Connect

Přihlásit

Pole označená * jsou povinná