Slezsko nepatří jen AK, Safari a Khomatorovi. Co se klube ve sklepech Bohumína?

Mám nápad, mám vizi, ale chybí mi praxe. To je vlastně to, co ani v klasické práci ne(v)ojebeš. V hudbě je tomu taky tak. Talent a myšlenka je dobrý předpoklad, ale nutné je se prokousat pěkně každým patrem a dozrát v hlavě do bodu, kdy interpret není jen němý plagiátor jemu líbeznému. Použít vlastní poznatky, přidat kousek já a ventilovat finál, který se dokáže zakousnout do podvědomí.

Být dnes originální se dá vyložit celou řadou způsobů. Někteří to nazvou inovátorství, ale pravdou je, že se kryjí za svou neschopností trefit klasický beat. Pak tu máme interprety, kteří raději poukáží na své nové legíny a účes, nežli svou tvorbu. Do třetice všeho dobrého tu máme pak pár vizionářů, kteří i k rapu přistupují jako k hudebnímu tělesu a chtějí to podat tak, aby se ten náš žánr nemusel mezi ostatními na muzikantském nebi stydět.

Dost už ale omáčky, chci se dostat k podstatě. Tento prostor je věnovaný dvojce z Bohumína. Jeden dělá to a druhý zas tohle a dohromady to podle přiložené ukázky šlape. BonyBones a Dj Fliptyck začali na tomhle materiálu pracovat již před dvěma lety a název ponese „Kontrasty“. Dvanáct stop bude situovaných kolem mladé generace a rozdílnými světy a pohledy. Jediným hostem je Lord Lhus a přítomny budou i živé nástroje, například saxofon nebo housle. Jak jsem již na začátku zabalil do omáčky, vypadá to zajímavě, neotřele a mohlo by to fungovat. Dejme tomu tedy šanci. 

Tracklist:

1. Světlo
2. Kontrasty
3. Výtah
4. Hate Time ft. Lord Lhus
5. Snažíme se zapadnout
6. 4:20
7. Odkazy
8. Mezi Stěnami
9. Cesta
10. Proč se ptáš
11. Odletět pryč
12. Tma
 

Austy - Bbarak

Komentáře

Pro vložení příspěvku do diskuze musíte být .

Přihlášení

Rychlé přihlášení přes Facebook Facebook Connect

Přihlásit

Pole označená * jsou povinná