Sifonova tajná mise vyústila v debutové instrumentální sólo

Sifonovo instrumentální album "Siphon" si dnes odbývá svojí premiéru v pražském klunu Neone. Debutový sólový počin klíčové postavy projektu WWW přináší tucet zbrusu nových skladeb, jež autor charakterizuje se svým příznačným smyslem pro abstrakci: „Deska je částečně obřím objektem svařeným ze zvukového šrotu, který léta shromažďuju, částečně fixuje obrazy z mých cest."

 
Jak prozrazuje Sifon na stránkách biggboss.cz, rozhodnutí natočit album bylo spontánnější než samotný nápad: „Práce na té desce byla mojí tajnou misí do sebe samého, osvobodila a i nadělala paseku. Vznikla též díky lidem, kteří mě v průběhu let viklali k vydání hudebního alba bez textů, k čemuž jsem se dlouho nějak nemohl odhodlat." O náplni jednotlivých skladeb si můžete udělat částečnou představu i prostřednictvím přiloženého tracklistu.
 
Iniciátorem samotného rozhodnutí byl pak Vladimir 518, jenž se zároveň ve spolupráci s Michalem Škapou postaral o ilustraci coveru desky "Siphon": „Poslední kapkou byla nedávná jiskra od Vladimira 518 během našeho rozhovoru po společném koncertu v Crossu, takže jsem se nakonec před třemi měsíci pustil ze řetězu do utajované práce," dodává autor projektu Ondřej Anděra na stránkách biggboss.cz.
 
Album "Sifon - Siphon" právě vychází a můžete jej objednávat na stránkách biggboss.cz ve formě CD, LP včetn dalších formátů nebo je získání na release party v pražském klubu Neone, která probíhá 16. června. 
 
Tracklist:
01. Icy Intro 3000
02. The Sirens of Summer
03. Coming after You
04. Spring’s Early Light
05. Black Crystal Ghetto
06. Beehive with a View of Mercury
07. Bang Bur
08. The Nera
09. The Agony of the Syphons
10. My Place at Iron Lake
11. Surfing the Sunshine
12. Goodbye Village, Hello Sea
 
 
Zdroj: biggboss.cz; zdroj obrázku: facebook.com

NTK - Bbarak

Komentáře

Pro vložení příspěvku do diskuze musíte být .

Přihlášení

Rychlé přihlášení přes Facebook Facebook Connect

Přihlásit

Pole označená * jsou povinná