Thundamentals? Tenhle pojem skáče z Pacifiku do světa nejen díky Hilltop Hoods

Australská scéna je našemu uchu poměrně vzdálená a tamní kapely se objevují na tuzemském trhu poskrovnu, přesto však při chuti hledat a objevovat nalézáte něco, co může vašim sluchovodům lahodit a navodit pocit blaženosti a uspokojení. Tamní rappeři, potomci britských trestanců a kolonistů, nikdy netlačili na pilu a horkou krev v žilách nemají. I proto je tamní scéna ustálená a již delší dobu jednolitá. To však nemusí znamenat, že nemá kvalitu.

Od počátku 80. let zrál rap v Austrálii a dnes můžeme registrovat především dvě silné kapely, které vládnou tamní popularitě. Jedná se o Hilltop Hoods a Bliss n Eso, které se těší nebývalé slávy a spolupracují i se zahraničními umělci. Vše zásadní okolo vychází na labelu Obese Records a jen pár snaživých se odváží razit si cestu na vlastní pěst. To je nyní případ Thundamentals.

Než se tento název vžil do paměti posluchačstva, prostřídalo se několik lidí. Jedni přicházeli, druzí odcházeli, ale pevné jádro v podobě Tuka, Morgse a Jeswona funguje dodnes. V roce 2009 vyšlo první album „Sleeping On Your Stye“, které se dočkalo kladného ohlasu. V únoru tohoto roku pak můžeme registrovat čtvrtou studiovku, které se zatím těší dobrým prodejům a kladnému přijetí veřejnosti i hudebních kritiků.

Thundamentals udělali velký pokrok během těch let a vypracovali se v jednu z nejuznávanějších hip-hopových kapel v Austrálii. Často předskakují na tamních festivalech americkým velkým zvířatům. Vraťme se ale k desce, která nese název „Everyone We Know“. Jak již bylo naznačováno, kluci poprvé nevyužili služeb vydavatelství Obese Records a zkusili vše pod hlavičkou vlastní stáje High Depth. Finál zahrnuje patnáct stop žánrově velmi pestrých a navíc zde můžeme registrovat i účast skloňovaných Hilltop Hoods na mikrofonu.

Tracklist:

01. Everyone We Know feat. Laneous
02. Sally (feat. Mataya)
03. Reebok Pumps
04. Never Say Never
05. Déjà Vu
06. Think About It feat. Peta & the Wolves
07. Wolves
08. Ignorance Is Bliss
09. My Friends Say feat. Wallace
10. Wyle Out Year
11. Milk & Honey
12. Blue Balloons (B.B’s Song)
13. Open Letter
14. Heard It On the Low feat. Laneous
15. 21 Grams feat. Hilltop Hoods
 

Austy - Bbarak

Komentáře

Pro vložení příspěvku do diskuze musíte být .

RH_SHOP

Přihlášení

Rychlé přihlášení přes Facebook Facebook Connect

Přihlásit

Pole označená * jsou povinná