RUKAHORE_SHOP_BANNER

Schwesta Ewa a Haftbefehl byli pozváni na lahodný koktejl pro klasiky

Rap v Německu se nikdy nemotal jen kolem panelů berlínských sídlišť. Modernější západní část této země měla vždy dostatek zástupců, kteří dokázali držet krok s metropolí. Jednou z nich je i rodák z Bonnu SSIO, který se dá považovat za mladou krev. Proč jeho druhé album způsobilo u našich západních sousedů takový poprask?

Jeho rodiče museli z politických důvodů utéct v roce 1986 z Afghánistánu a zastavili se až v západoněmeckém Bonnu. Mladý SSIO vyrůstal ve skromných poměrech a kolem roku 2000 vzbudila jeho pozornost hip-hopová kultura. O sedm let později se stal členem nezávislého labelu, který měl pod palcem Xatar. Tehdy vystupoval pod pseudonymem Kanakonda, později přešel na současné SSIO. Umělecké jméno bylo odvozeno z perštiny, kde stejně vyslovující se slovo znamená černou, čímž autor poukazuje na svou tmavší pleť. Zajímavostí pak je, že se rapu věnuje i jeho starší bratr Sohail Sadat, který je rovněž pod Nix Record. 

Druhá deska spatřila světlo světa 29. ledna a obsahuje 14 skladeb obohacené o hvězdné hosty jako Schwesta Ewa a Haftbefehl nebo Xatar. Celý nosič vyšel o pár dní i v remixovém hávu, kde produkce měly nádech reggae. SSIO má však jeden velký problém. Jeho debutové album „BB.UMSS.N“ bylo téměř dokonalé a překonat ho je nemalým oříškem. On sám se s tím ale popral velmi důstojně a za očekáváním příliš nezůstal. Pokud by všichni žáci dokázali skládat své práce jako on, byla by nastupující generace obrovsky silná. 

Tracklist:

01. Nullkommaneun 
02. Halb Mensch, halb Nase 
03. Mit Herz
04. Ich fibicke jeden 
05. Pibissstrahlen auf 808 Bässe feat. Haftbefehl
06. Hör Dir nicht dieses Lied an 
07. Nur Schimpfen 
08. Kein Bock feat. Kalim
09. GoPro 
10. Lockige Brusthaare 
11. SIM-Karte 
12. Don & Fuß feat. Xatar & Samy
13. Bitte keine Anzeige machen feat. Schwesta Ewa
14. Nullkommaeins
 

Austy - Bbarak

Komentáře

Pro vložení příspěvku do diskuze musíte být .

Přihlášení

Rychlé přihlášení přes Facebook Facebook Connect

Přihlásit

Pole označená * jsou povinná