Samy Deluxe se opět hlásí o titul krále řečníka s mikrofonem

Vlny narážejí do přístavního německého města Hamburk stejně jako rozporuplné názory germánských posluchačů. Samy Deluxe patří neochvějně mezi tamní elitu, které je známa i za hranicemi této země, přesto jeho tvorba nelahodí každému. Dva roky, přesně tak dlouhá je prodleva mezi novým dílem a jeho předešlým sólem, ale v tomto vakuu stihl nahrát ještě společnou placku s Afrobem, o které jsme vás loni informovali. Čím hodlá nyní dychtivé hlavy s kšiltem zaujmout jeden z nejvíce komerčně úspěšných rapperů, který si vše uhrabává na vlastním písečku Deluxe Records?

V pořadí šesté sólové album dostalo název „Berühmte letzte Worte a vychází pod taktovkou slavného britského vydavatelství Vertigo Records. Datum vydaní byl nakonec nastaven na 29. dubna a celé dílo obsahuje šestnáct skladeb, které doplňuje bonusové EP s dalšími čtyřmi. Již podle samotného coveru je jasné, na co Samy Deluxe vsází. Je to především obsah jeho skladeb a jako zpestření bere hosty typu Megaloh, Afrob, Eko Fresh nebo MoTrip. Právě poslední tři jmenovaní si střihnou i v bonusové skladbě remix ke skladbě „Mimimi“.

Téměř dvacet let ve hře je v tomto případě znát a nelze očekávat, že autor nebude zdůrazňovat své zásluhy a roli při vývoji tamní scény. Na oko to však vypadá, že mu inspirace již neříká pane a snaží se zoufale kopírovat to dobré z jeho minulosti. Bystrý posluchač najde v tomto materiálu nemalý počet odkazů na politickou situaci posledních měsíců Samy Deluxe působí jako čistidlo na všechny výroky, které si pak skutky protiřečily. I přes několik recyklátů se však jedná o velmi solidní desku, která si na nic nehraje a působí velice přirozeně. Instrumentální část tě vrátí o pár let zpět, ale nebude se jednat o nostalgickou hořkost.

Tracklist:

01. Vorwort 
02. Haus am Mehr feat. Nena
03. Countdown feat. Afrob
04. Klopapier 
05. Epochalität feat. Megaloh
06. Tellerrand 
07. Himmel (Skit) feat. Chefket
08. Mittendrin 
09. So Good 
10. Bisschen mein Ding 
11. Mimimi 
12. Letzte Überlieferung (Skit) feat. MoTrip
13. Was ich fühl 
14. Papa weint nicht 
15. Von dir Mama
16. Berühmte letzte Worte 
 

Austy - Bbarak

Komentáře

Pro vložení příspěvku do diskuze musíte být .

Přihlášení

Rychlé přihlášení přes Facebook Facebook Connect

Přihlásit

Pole označená * jsou povinná