Samey to zkouší bez Dalyba, za to s KF za zády a vydává LP Mama neviem kde prídem domov

Kdo se toulá po sídlištích s batohem Supreme, už ví jistě, o co jde. Pokud se počítáte mezi pamětníky historie našeho magazínu, možná nad Sameyovou tvorbou kroutíte hlavou. Expresivní, odfláknutá flow do ponurých bubnů, kdy si často říkáte, díky čemu se vlastně tenhle kluk těší takové pozornosti. Takový Ego ho pro změnu nazývá nejlepším hráčem východního Slovenska. Jeho chystané sólo budilo emoce ještě před vydáním.

 
Když jsem měl možnost slyšet o několik řádků zpět album Vlna z rukou Haha Crew, zaujala mě Dalybova produkce, která zněla jinak, mnohem zachmuřeněji a špinavěji, než většina současné tvorby. Sám Samey, ač pionýr uliček o čtyřech taktech, měl utahanou, často se nerýmující flow, ale ovládal zajímavou práci s hlasem a měl specifickou, vyzývavou sebeprezentaci. Košická parta od začátku působila dojmem, že se nechce počítat mezi oblíbence mainstreamu. Vlnu jsem si nakonec oblíbil, bral jsem jí ale spíš coby příslib do budoucna z rukou odhodlané, nezralé mládeže.
 
V roce 2017 jsou karty po stole rozhozeny přece jen trochu jinak. Dalyb se i nadále drží ponurého zvuku, ale objevuje se i za mikrofonem. Došlo konečně na Sameyovo sólo s názvem Mama Neviem kedy prídem domov. To supportoval Samey videoklipy ke skladbám V diaľke vidím svietiť sídlisko, 1 a Rockstar steez. Vedle toho budil reakce guestlist, podle něhož ulovil mladý interpret na svůj debut i obě složky Kontrafaktu. Dále na albu účinkují Saul, Hasan, Zayo a Lvcas Dope.
 
 
Desku otevírá promluva mladého kluka o hudbě, která měla být podle jeho slov původně jiná. Úvodní track Vlasy vejú vo vetre za doprovodu elektrické kytary zatím naznačuje o něco přístupnější poslech, než tomu bylo v případě Vlny. Temné boombapové prvky nese jeden ze singlů V diaľke vidím svietiť sídlisko. Piecy jako Rockstar steez, Noci a rána a Ctotv freestyle ale Vlnu z velké části připomínají.
 
V některých případech je první poslech spíš matoucí, protože podobně rozporuplné, a pro posluchače zvyklé na roky zavedené postupy zvláštní, album tady už dlouho nebylo. Dokládá to i Rytmusova hostovačka, která mě zatím přivedla zatím jen k zamyšlení, jaká výzva asi musí být pro ostříleného veterána napsat sloku, která by zněla úplně příšerně. Ona to asi taky není legrace. Skladba Mood s hostujícím Egem je snad ještě o level šílenější.
 
Rozporuplná parta z Košic je v každém případě zpátky s albem Samey - Mama neviem kedy prídem domov, které právě vychází.
 
Tracklist:
1. 1969 (intro)
2. Vlasy veju ve vetre ft. Saul a Hasan
3. V dialke vidim svietit sidlisko
4. mnkpd skit
5. Za svitu hviezd ft. Rytmus
6. Mood ft. Ego
7. Zajtrajsok pride dnes ft. Saul
8. Rockstar steez ft. Dalyb
9. Noci a rana
10. 1
11. Smrt je len dalsie dobrodruzstvo (outro)
12. Ctotv freestyle (bonus track) ft. Dalyb, Lvcas Dope, Zayo
 
 
Zdroje: rukahore.sk

NTK - Bbarak

Komentáře

Pro vložení příspěvku do diskuze musíte být .

Přihlášení

Rychlé přihlášení přes Facebook Facebook Connect

Přihlásit

Pole označená * jsou povinná