Rozpálený Turek Eko Fresh ví, jak německé publikum řádně zchladit

Zatímco u nás letos zůstali Ledoví muži asi na dovolené za polárním kruhem, v Německu se tamní rapová persóna Eko Fresh rozhodla pranostiku dodržet a celou zemi zalila jinovatkou, která však dokáže zahřát uši a donutí mozek pracovat na plné obrátky. Někteří ho již předem házeli do starého železa, jiní konstatovali, že tento Turek už nemá co nabídnout a nakonec se ukázalo, že zatímco ostatní jeho krajané objevili tajemství kebabu, on už dělá v pětihvězdičkovém labužnickém salónku s úsměvem od ucha k uchu.

Jméno tohoto formátu není nutné příliš představovat, pokud čtenář sem tam zakopne o to, co se děje u našich západních sousedů. Eko Fresh znám nejen svým talentem, ale i provokatérstvím, ve kterém počastoval některá další velké jména tamní scény, mezi kterými figuruje i Kool Savas. Jeho další nosič nese název „Freezy“a na povrch vyplul 22. dubna a tématicky má navazovat na desku z roku 2006 „Hart(z) IV“.

Eko možná své posluchače letos zaskočil, neboť informace o desce a samotném nahrávání držel poměrně dlouho pod pokličkou. Na „Freezy“ bys marně hledal i zástup hostů, což dokazuje, že se jedná skutečně o osobní zpověď, do které se cizí remcání nehodí. Autor jde v obsahu hodně na tělo a nešetří sám sebe stejně jako lidi okolo. Po samotném poslechu se možná na první pohled zdá, že autor trpí a trápí se v depresích, protože z věčně usměvavého bojovníka je náhle temný stín ploužící se ulicemi Kolína nad Rýnem. 

„Freezy“ jde krůček po krůčku, ruku v ruce s historií a snaží se neopomenout vše důležité, co autor zažil. Z tohoto důvodu je možné pochopit, proč byla samotná deska pro Eka tak vysilující a proč o ní prohlásil, že takový unikát vznikne jednou za deset let. Světlo střídá stín a německý Jean-Claude Van Damme s mikrofonem dokáže posluchače rozpálit a jinde zchladit svou otevřeností a upřímností. Celkově album vypadá na první pohled přesvědčivě, ale po detailním prozkoumání se nelze příliš ztotožňovat se slovy samotného autora a v některých pasážích poukázat na fakt, že zní nepřesvědčivě. Možná dobře, že kolem toho nebyl takový humbuk, protože očekávání bylo naplněno jen zčásti.

Tracklist:

01. Intro
02. Inshalla
03. Mund auf, ich komme
04. Blatt Papier
05. Gheddo Chef
06. Hip Hop K****e
07. Puff Daddy
08. Skit
09. Wo bist du
10. Danke Ek
11. Rap Lexikon (Band 2)
12. Willkommen in meiner Welt
13. Da bin ich raus
14. Ich vermiss dich Brudi
15. Mach kein Politik
16. Ein Tag im Leben des Peter Hartz
17. Ich liebe dich
18. Outro
19. Intro (feat. Serc) [Bonus Track]
20. Ischallah ( Remix) [Bonus Track]
21. Puff Daddy [Bonus Track]
22. Wo bist du? [Bonus Track]
23. Gänsehaut [Bonus Track]
24. Cesaro [Bonus Track]
25. Der letzte Pate [Bonus Track]
26. Hartz 7 (700 Bars) [Bonus Track]
 

Austy - Bbarak

Komentáře

Pro vložení příspěvku do diskuze musíte být .

Přihlášení

Rychlé přihlášení přes Facebook Facebook Connect

Přihlásit

Pole označená * jsou povinná