Rock obhajuje na debutové desce svůj post bez zesnulého Seana Price

Vzpomínám si, jak jsem po náhlém úmrtí legendárního Seana Price v roce 2015 narazil na fotografii, na níž byl zachycen jeho parťák Rock z Heltah Skeltah bezprostředně po smutné události. Jeho zdrcený pohled a poraženecké posedávání na zemi s lahví v ruce mě přivedlo k otázce, co bude s Jamalem Bushem dál. Vždyť jeho kariéra stála hlavně na působení v Heltah Skeltah a BCC, přičemž coby sólista se mohl chlubit maximálně několika nepříliš výraznými mixtapy.

 
Od smrti Seana P. jsem s Rockem vnitřně trochu prožíval jeho zjevné trápení a snažil se ho neztratit z očí. Pomohl mi v tom i HH Kemp v roce 2016, kam Big Rock dorazil uctít památku svého nejdůležitějšího komplice i se zbytkem BCC smečky. Tady naopak zářil, byl sebejistý jako jeho neodmyslitelná robotická rétorika a současně naznačil, že minimálně jedna polovina Heltah Skeltah zůstává, když ne nesmrtelná jako Price, tak minimálně živoucí. To se potvrzuje v roce 2017, kdy Rock vydává své debutové sólo.
 
Je neuvěřitelné, že se Rock ke svému sólu dopracoval až po více než dvacetiletém aktivním fungování. To je ostatně víc než osobní zpovědí další poctou zesnulému Seanovi, o čemž vypovídá i název Rockness A.P. (After Price). V titulní skladbě desky Jamal odkrývá vrcholy i pády své kariéry a stejně tak neschopnost vyřešit některé starší spory s Pricem. Nemá se však jednat o zachmuřené zašívání otevřených ran. Rockovo debutové LP nabízí ohromnou porci skvělých bubnů, slok i cutů.
 
 
Čtrnáct skladeb s boom bapovou i ryze aktuální hudební náplní produkoval podle serveru 2dopeboyz.com The Arcitype. Nahrávku poctili svou účastí též Buckshot, Raekwon, Method Man, Inspectah Deck, Smif-N-Wessun, M.O.P., Ras Kass a další. Za pozornost rozhodně stojí výše zmíněná titulní skladba, stejně jako úvodní uklidňovačka Just Rap nebo vynikající Wu kolabo Camp - Wu.
 
LP Rockness A.P. je Bushovým prvním releasem od Seanova úmrtí v roce 2015. Rockův legendární PNC se od té doby objevil v bezpočtu nevydaných skladeb, featuringů a k letošnímu dvouletému výročí jeho náhlého odchodu spatřilo světlo světa album Imperius Rex, poskládané z nahrávek pořízených před Seanovou smrtí. Sám Tha Rockness Monstah se k jejich společné historii vyjádřil od té doby mnohokrát v nejrůznějších hostovačkách, k osobnímu zářezu na toto téma se však odhodlal až nyní a je jasné, že Rockness A.P. bude, když ne jedním z nejlepších, tak minimálně jedním z nejvýraznějších momentů mezi letošními releasy.
 
Album Rock - Rockness A.P. právě vychází.
 
 
Tracklist:
1. Just Rap
2. Wishin f. Kuniva
3. GW BaG
4. Camp – Wu f. Inspectah Deck, Method Man, Tek and Steele
5. Rumble for Me f. Kofi Black and Ron Browz
6. O.G.
7. FaxMachine f. M.O.P.
8. The Purge
9. Poof f. Buckshot
10. Declaration f. Raekwon, Ras Kass and the Last American B-Boy
11. Rockness A.P.
12. F.A.M. f. Young Noble
13. Shine Down f. Kofi Black
14. Da Steets Want Blood (Ron Browz Remix)
 
Zdroje: hiphopdx.com, 2dopeboyz.com
 

NTK - Bbarak

Komentáře

Pro vložení příspěvku do diskuze musíte být .

Přihlášení

Rychlé přihlášení přes Facebook Facebook Connect

Přihlásit

Pole označená * jsou povinná