RUKAHORE_SHOP_BANNER

Renne Dang: Na desku zvu jen lidi, které znám osobně. Internetové spolupráce nemusím

Blakkwood patří mezi naše nejpilnější stáje, proto není divu, že i letos se fanoušci tamních umělců dočkají hned několika desek a doprovodného merche. Vše by měl v závěru dubna odpálit rodák z Rychnova nad Kněžnou Renne Dang, který na prodejní pulty servíruje album „Con Lai“. Kromě jeho samotného bude možné zaslechnout na devatenácti skladbách i Viktora Sheena, Majselfa, Jicksona, Schyza, Protivu nebo MAAT.

Nejvíce produkčních zářezů budou mít na svědomí Ceha a Leryk. Doprovodí je pak všem dobře známý DJ Wich, ale i Mahoney, Adytos, Kenny Rough, Jakub Lenz či D. Kop. Jak samotný Dang přiznává, objednávky z předprodeje budou zasílány i s jeho podpisem. V těchto dnech má nerozhodné duše přesvědčit singl na skladbu „Cvak“. Inspirací mu bylo slovenské trio Moja Reč, jejichž nápad chtěl zpracovat také po svém. Za kameru se postavil Jakub Stelzer a výsledkem je vizuál, který hraje na emoce posluchačů a více odkrývá osobnost Danga. 

Jak vznikal nápad na podobu coveru? Po grafické stránce se jedná o zajímavé dílo, které by při neznalosti obsahu mohlo poukazovat spíše na dobu Vikingů…

Prvotní myšlenka byla udělat minimalistickou vertikální rudou čáru uprostřed, ale vzhledem k tomu, že poslední dobou jsou všechny covery CDs až příliš primitivní, rozhodli jsme se jít jinou cestou. Věděli jsme s Lucasem a Gnosisem, že chceme strukturový pattern a jednoduchost barev. Rudou čáru jsme zanechali, akorát v trošku jiné formě a přidali jsme tam můj obličej, abychom zdůraznili obsah alba.

Zmiňuješ rudý pruh. Co má vlastně představovat, že pro tebe má takovou váhu?

Znak rudého pruhu pochází z mé první cesty do Vietnamu v roce 2013. Jedna z prvních věcí, kterou jsem po příletu viděl, byla Rudá řeka, přes kterou vede silnice z letiště do centra Hanoje. Pamatuji si, jak jsme jeli z letiště a sestřenice mi ji ukazovala z okna taxíku. Moje první návštěva Vietnamu pro mě byla tak silným zážitkem, že jsem věděl, že ji chci jednou odrazit ve své tvorbě, a tak i přes to, že album není hudebně asijské, skryté inspirace Asií tam pro mě rozhodně jsou.

Hostů je na tvé desce poměrně dost. Podle čeho byli vybíráni a kolik z nich nakonec padlo?

Na jaké hosty se můžete těšit? Na album jsem postupně oslovoval celkem dost hostů. Někteří z nich to dali a někteří z nich to nedali. Co mě ovšem překvapilo, bylo, že všichni z nich se nebránili spolupráci se mnou, jen si prostě nevybrali vhodnou věc. Mrzí mě, že jsem nevybral ideální věc pro spoustu lidí, které jsem na albu mít chtěl, ale tak to prostě asi mělo být a věřím, že se s nimi sejdu v budoucnu na jiných trackách. Na albu jsou se mnou lidi, se kterými se znám osobně, respektuji je a mluvil jsem s nimi z očí do očí a to se týká i producentů. Není tam žádná internetová spolupráce nebo něco, co by bylo udělané jen, protože by se to udělat mělo. Veškeré tracky na album jsou pro mě stoprocentní a nedal jsem tam jedinou věc, o které bych nebyl přesvědčen, že je dobrá. Za každou skladbou si stojím a každá skladba má svůj příběh.

Tracklist:

1. Intro
2. Con lai (prod. Ceha)
3. Schody (prod. Ceha)
4. Revival (prod. Leryk)
5. Yin Yang feat. MAAT (prod. Leryk)
6. Nepochopen feat. Viktor Sheen (prod. Leryk)
7. Votáčet (prod. Mahoney)
8. Píšu ti (prod. Adytos)
9. Cvak (prod. Ceha)
10. Skit
11. Máma (prod. Kenny Rough & Jakub Lenz)
12. Napřed snům (prod. Leryk)
13. Vaše děti feat. Protiva, Schyzo (prod. Leryk)
14. Priority (prod. Leryk)
15. Očista (prod. Mahoney)
16. Sharingan feat. Jickson (prod. Leryk)
17. S ex feat. Calin (prod. Ceha & D. Kop)
18. Chápeš feat. Majself (prod. DJ Wich)
19. Jednou (prod. Ceha)
 

Austy - Bbarak

Komentáře

Pro vložení příspěvku do diskuze musíte být .

Přihlášení

Rychlé přihlášení přes Facebook Facebook Connect

Přihlásit

Pole označená * jsou povinná