Raekwon chce s novým albem zaujmout ve světovém měřítku

"Není to hudba, která by mi dovolovala sedět zavřenej v bedně. Chci udělat album, které budou milovat lidé v Londýně i v Německu," prohlašoval ambiciózně Raekwon v roce 2013 pro Hip Hop DX. Jak to zpravidla bývá u podobně nadupaných releasů, na několikrát "téměř dokončené" album jsme si museli počkat dlouhé dva roky.

 
Okamžik pravdy nastal. Na posluchače se řítí v pořadí již šestá Raekwonova nahrávka "Fly International Luxurious Art"! Deska, kterou oblíbený Wu-Tang member nazval milníkem ve své diskografii, se vyznačuje hlavně tím, na co jsme u smečky jeho krve zvyklí - našláplými instrumentály a ne zrovna vybíravými rýmovačkami. Autor však tentokrát neskrývá ambice zaujmout obecenstvo v opravdu světovém měřítku. "Chci aby to bylo celistvý, ale zároveň aby si mohlo vybrat jak rádio tak  fans," řekl Raekwon pro Hip Hop DX.
 
 
Tomu odpovídá struktura alba, do níž zasáhlo (oproti jiným releasům interpreta) hned jedenáct hostů. "F.I.L.A." se tak může pyšnit kmotry jako Ghostface Killah, ASAP Rock, Rick Ross nebo ve světě hip hopu často vyhledávaná rocková zpěvačka Liz Rodrigues. Skladba "Wall To Wall" s přispěním Frenche Montany a Busty Rhymese zase jako by vypadla z rádiové stanice GTA IV. Fanoušky veteránské školy jistě zaujme Snoop Doggova sloka v oldschoolové záležitosti "1,2 1,2".
 
Stejně tak produkce alba zní na první poslech ambiciózně. Oslovení producenti jako Jerry Wonda, Scram Jones, Frank G či Scoop DeVille vytáhli samplovačky, jímž nechybí i přes tradičně ubručenou linku i snaha o univerzálnost. Nakolik dostál Raekwon svým slovům se již nyní můžete ostatně přesvědčit sami nebo si napiště Martymu o recenzi.
 
Album "Raekwon - Fly International Luxurious Art" právě vychází a k získání je v klasické i digitální distribuci. Jestli opravdu po celém světě, nevíme jistě.
 
 
Tracklist:
1. “Intro” (Prod. by Jerry Wonda)
2. “4 in the Morning” feat. Ghostface Killah (Prod. by Scram Jones)
3. “I Got Money” feat. A$AP Rocky (Prod. by S1)
4. “Wall to Wall” feat. French Montana & Busta Rhymes (Prod. by She Da God & Snaz)
5. “Heated Nights” (Prod. by Frank G)
6. “Fila Word” feat. 2 Chainz (Prod. by Scram Jones)
7. “1,2 1,2″ feat. Snoop Dogg (Prod. by Scoop Deville)
8. “Live to Die” (Prod. by S1)
9. “Soundboy Kill It” feat. Melanie Fiona & Assassin (Prod. by Jerry Wonda)
10. “Revory (Wraith)” feat. Rick Ross & Ghostface Killah (Prod by Bluerocks)
11. “All About You” feat. Estelle (Prod. by Jerry Wonda)
12. “Nautilus” (Prod. by Scram Jones)
13. “Worst Enemy” feat. Liz Rodriguez (Prod. by Matt Burnett)
 

NTK - Bbarak

Komentáře

Pro vložení příspěvku do diskuze musíte být .

Přihlášení

Rychlé přihlášení přes Facebook Facebook Connect

Přihlásit

Pole označená * jsou povinná