RUKAHORE_SHOP_BANNER

Proč je polský miláček publika přirovnáván k Drakeovi?

Nesázím na jistotu, ale rád objevuji něco nové. Každý den jsme nuceni přihlížet v rapu především tuzemské scéně a občas nahlédnout za velkou louži. Evropa je velký a starý kontinent, který je pestrý nejen svým množstvím jazyků, ale díky umělcům, kteří jej ovládají. Na letošním ročníku Hip Hop Kempu jsem nastavil záda Joey Badassovi a raději zašel do hangáru na ovečku stáda Prosto. Zážitek nezapomenutelný.

V počátku jsem neslyšel ani jeho hlas, neboť celý hangár zpíval s ním chorálovým způsobem a já měl chvíli dojem, že mám v zádech Husity. Specifická flow i pohyby však ve mně zanechaly zřetelnou stopu a jasný signál, že ho chci vidět někdy alespoň ještě jednou. Tu mezeru si rád zpříjemním alespoň poslechem jeho nové desky, která vyšla sice již v květnu, ale dostal jsem se k ní až v posledních týdnech.

VNM se začal klouzat po polských asfaltech slávy kolem roku 2000, ale až o jedenáct let později si odbyl svůj oficiální debut. Ten ho vystřelil do vysokého podvědomí tamního publika, nejen díky jeho specifické flow, ale i slovním říčkám skrytým za lehkým vokálovým improvizováním. Polsko ho miluje, i za hranicemi na sebe dokáže strhnout pozornost a je ne nadarmo je přirovnáván k Drakeovi, Kendrickovi či J. Coleovi. 

Nové album nesoucí název Klaud N9JN vyšlo 15. května tohoto roku tradičně pod hlavičkou labelu Prosto. Deska se ihned vyšplhala v tamním žebříčku Olis na druhé místo v prodejích a VNM dokázal, proč jeho jméno má na scéně takovou sílu. Myslím tím tedy to umělecké, neboť Tomasz sdílí příjmení se slavným polským fotbalistou Bayernu Mnichov Robertem Lewandowskim. Ten je v současné době ještě o několik pater výše, neboť svou zemi jako nejlepší kanonýr kvalifikace dovedl až na EURO 2016 pořádané příští rok ve Francii. 

Tracklist:

1. Dziewiąta chmura 
2. Skalpel 
3. Druga 
4. HopeUKnow 
5. REM 
6. Izolacja 
7. Kent stej 
8. Zmora 
9. Chcę to widzieć 
10. Barman 
11. Zagłusz mnie 
12. Najtaut 
13. Mirror ErroR 
14. Fan 3 (Bonus Track) 
15. Linie (Bonus Track) 
 

Austy - Bbarak

Komentáře

Pro vložení příspěvku do diskuze musíte být .

Přihlášení

Rychlé přihlášení přes Facebook Facebook Connect

Přihlásit

Pole označená * jsou povinná