Prievidza nabízí klenot z temných hlubin tamějšího rapu

Když jsem v roce 2015 recenzoval album Prievidzký Masaker Motorovým Flowom, říkal jsem si, že Dramakár a parta kolem něj má tristně málo pozornosti. Během necelého roku se však tato sestavička stihla dostat na většinu velkých festivalů v rámci obou republik a svou návštěvou potěsila fanouška kvalitního rapu i na letošním Hip Hop Kempu. Teď Drama své síly spojuje se stájovým kolegou jménem Zmetok. Dvojice vydává pokračování svého debutového alba a nabízí nejen zajímavé hosty, ale i svůj vlastní rukopis.

Zmetok a Drama to je kdo? Takhle začíná intro tohoto alba - pokud nevíte, o koho jde, zbystřete. Tenhle rap není radno přehlížet. Dvojice emcees ze slovenské Prievidze se již intrem zapisují do pozornosti. Zároveň uvodní skladba nabízí jedinou produkci od Lkamu. To ale vůbec nevadí. Majoritu produkcí si totiž na svá ramena vzal dvorní producent Damian Custom, který rozhodně patří mezi to lepší, co v současnosti slovenská producentská scéna nabízí. Bohužel, stejně tak tímhle albem ohlásil konec své aktivní kariéry. Jeho beaty v budoucnu možná ještě uslyšíme, jelikož Balkon Recordzzz tvrdí, že pár jich v šuplíku ještě zůstalo.

Co Špinavá Perla 2 jako album nabízí? Již intro vám jasně ukáže, že kluci mají co říct. Flows a práce s textem a slovy je nedílnou součástí puncu kvality, který Zmetok a Drama razí na každý svůj produkt. Kromě kvalitní textařiny a již zmíněných produkcií od Damiana Customa najdeme na albu plných 16 zářezů. Kromě Torulu mezi hosty najdeme i českého krále horrorcore, DeSade-ho, který si v tandemu zahostoval se Zverinou. Opět do kvalitní produkce od Damiana. 

Podtrženo a sečteno, Drama a Zmetok patří mezi mladou krev s obrovským potenciálem, který si začína uvědomovat i několik jejich kolegů z branže. I proto můžete na albu najít velice kvalitní featy. Odhlédnouc od hostů a producentů, největším prodejním artiklem tohoto alba je práce se slovní zásobou a tvrdé, syrové podání svých textů, které na dnešní scéně zapadlo do ústraní. A to, že jej někdo vrací zpět do hry je důležité. A to, že někdo na rapovou mapu umístnil industriální město jako Prievidza je ještě lepší. A ty by sis měl jména Zmetok a Drama zapsat do svého smartphonu hrubým fontem, pokud se tak již nestalo.

Album Špinavá Perla vol. 2 vychází 19.12.2016. Objednávej na facebookových stránkách Zmetok Drama a radši si pospěš. První lis alba je téměř vyprodán jen 4 dny po vydání. A pokud máš 22. prosince cestu kolem Prievidze, nezapomeň zaskáknout do klubu 333, kde Zmetok a Drama pokřtí své album za účasti kapely Moja Reč.

Marty - Bbarak

Komentáře

Pro vložení příspěvku do diskuze musíte být .

Přihlášení

Rychlé přihlášení přes Facebook Facebook Connect

Přihlásit

Pole označená * jsou povinná