Překonají Sokol a Marysia Starosta svou první revoluční desku pomocí Wiche a Premiera?

Pravděpodobnost, že všechny členy legendární polské formace WWO uvidíme ještě někdy pospolu na tracku či dokonce na pódiu je v asi tak velká utopie, jako kdybyste chtěli křísit živou vodou původní formaci DeFuckta ještě za účasti Fattea. To ale neznamená, že jednotlivé hlavy draka, které se oddělily od těla, nefungují nadále sami o sobě. Asi nejvíce je přes hranice slyšet o Sokolovi, který v roce 2011 spojil své síly s velmi nadějnou zpěvačkou Marysií Starostou. Výsledkem bylo album, které se stalo natolik úspěšné, že netrvalo zase až tak dlouho a máme tu druhý kousek, který posvětily i producentské ikony jako tuzemský DJ Wich a nebo mág za velkou louží Premier.

První deskou, která nese název „Czysta brudna prawda“, nasadili laťku celkem vysoko. Na desce se pracovalo zhruba dva roky a byla po právu oceněná řadou ocenění jako zlatá deska nebo nejlepší polská rapová deska 2011. Není divu, neboť se na práci kromě hlavních aktérů podílelo nemálo známých osobností. Na produkci se objevil Jimmy Ledrac, který zásobuje beaty Looptroop, Shuko, Hustle Heart nebo DJ Wich. Na mikrofonu se sešla tamní aktuální jména jako HiFi Banda či Chada. Potvrdilo to jen pravidlo, že staré železo nerezaví a Sokol rozhodně ještě do šrotu nepatří. Zraje jako víno, stejně jako jeho tvorba, která vyspělostí po boku Marysie Starosty přináší nadstandard v rámci žánru.


 

„Czarna biała magia“ je název druhé desky, která spatřila světlo světa 13. prosince pod nejznámějším tamním labelem Prosto. Na featu byste tu hledali spoluhráče marně, zato na produkci se objevuje kromě Premiera i DJ Wich nebo polské ikona jako DJ Deszczu Strugi. 17 plnohodnotných stop je zase o dva roky vyzrálejších, než jejich starší sourozenci a jen příští týdny ukážou, zda tato deska se té první vyrovná nebo ji dokonce překoná. Přesto bude porovnávání dosti složité, neboť hlavním záměrem autorů bylo udělat zase něco zcela nového, což jejich zapálení pro experimentování dokládá.

Tracklist:

1. Proporcje
2. Spalone mosty
3. Kazdy dzien
4. Jak walec
5. Wyblakle mysli
6. Borderline
7. Czarna biala magia
8. W miescie
9. Zdeptane kwiaty
10. W dol brzuchem
11. Chujowo wyszlo
12. Na wiatr
13. Zepsute miasto
14. Spierdalaj
15. Reszta zycia
16. Kilka krokow jeszcze
17. Nie padne

Austy - Bbarak

Komentáře

Pro vložení příspěvku do diskuze musíte být .

Přihlášení

Rychlé přihlášení přes Facebook Facebook Connect

Přihlásit

Pole označená * jsou povinná