Polovina legendárních Lunatic je stále v kurzu. Booba hlásí novou desku!

Táhne mu pomalu už na čtyřicítku, přesto se cítí stále mlád. S rapem začal již před rokem 1994 a šlape mu to dodnes. Miliony prodaných nosičů ve Francii a obrovská čísla při počtu zhlédnutí jeho vizuálů na youtube. Přestože mu současná vlna trapu sedí asi nejvíce za jeho dlouhou kariéru, svou tvář si stále zachoval, neboť prvky progresivní razance razil již v prvopočátcích. Jako první rapper ve své zemi zaplnil světoznámou pařížskou halu Bercy Arena, která pojme až 18 tisíc návštěvníků.

V roce 1999 vznikl nezávislý label 45 Scientific, jehož spoluzakladatelem byl právě i Booba. Ten se však před vydáním svého druhého sólového alba Panthéon odpojil a šel si svou cestou. Bylo to rok poté, co bylo pohřebeno i věhlasné těleso nazvané Lunatic. Africké kořeny a původ z malého městečka nebyly pro rozvoj muslimského dítěte ideální. Drsný pouliční život, o kterém je prakticky celá jeho tvorba, se na něm tvrdě podepsala a nevyhnul se ani návštěvě vězení. Ovlivněn byl především v mládí americkou scénou, kde jeho velkými vzory byli 2Pac a The Notorious BIG, později potom Wu-Tang Clan

V každém svém dosavadním albu si Booba vzal někoho na paškál a nenechal na něm suché nitě. Provokace a tvrdost byly vždy to, proč byl právě on na výsluní a temná stránka Francie dokreslovala skeptický pohled na svět. Všech šest jeho desek bylo zlatých, v případě doprovodných mixtapů se laťka posunula tak vysoko, že právě ty z jeho dílny se postaraly o rekord v prodejnosti. Nelze očekávat, že album následující po veleslavném díle Future z roku 2012, na tom bude hůře.  

Nová deska s názvem D.U.C. vyšlaí 13. dubna pod záštitou domácí stáje Tallac Records. Již měsíc po vydání Future Booba avizoval, že pracuje na svém sedmém zářezu v bohaté diskografii. Název UCR však nevyšel a slibovaná doba jednoho roku se také značně protáhla. O to zajímavější je pak pestré složení hostů především z Ameriky. Tím hlavním je asi Future, kterého ve Francii využívají tamní umělci v poslední době stále častěji. První singl s názvem OKLM byl veřejnosti představen již v květnu minulého roku a skladba se stala hned nejprodávanějším kusem na iTunes. I samotná deska o hutnosti devatenácti skladeb si v distribuci nevede vůbec špatně. Během prvního týdne uvedení na trh se prodalo 47 000 kopií. 

Tracklist:

1. D.U.C 
2. Tony Sosa 
3. Bellucci (featuring Future) 
4. Loin d'ici 
5. Caracas 
6. Mon pays 
7. All Set (featuring Jeremih) 
8. Les meilleurs (featuring 40000 Gang)
9. Mové Lang (featuring Bridjahting & Gato)
10. LVMH 
11. G-Love (featuring Farruko) 
12. Billets violets 
13. Ratpis (featuring Mavado) 
14. Jack Da 
15. Mr. Kopp 
16. Temps mort 2.0 (featuring Lino) 
17. 3G 
18. La mort leur va si bien 
19. OKLM
 
 

Austy - Bbarak

Komentáře

Pro vložení příspěvku do diskuze musíte být .

Přihlášení

Rychlé přihlášení přes Facebook Facebook Connect

Přihlásit

Pole označená * jsou povinná