RUKAHORE_SHOP_BANNER

Pán z Katowic ukazuje krásy svého panství

Když si loni tento polský maník jménem Miuosh střihl na hlavním pódiu HipHop Kempu svou show s Kato Bandem, nejednalo se o kolabo s Adamem Svatošem s třiceti nástroji v rukách, nýbrž o hudební uskupení z Katowic. Možná vás napadne, koho nám to zase ta redakce servíruje na podnose, nicméně mimo účast na našem největším hip-hopovém svátku je Miuosh držitelem jednoho ze šesti platinových LP v historii polského rapu, a to konkrétně za desku „Prosto przed siebe“. I letos pro nás připravil svou dlouhohrajku.

Přestože tento zástupce scény z Katowic okusil chvíli chuť krů v projektu Miuosh Perwer Squad, většinu své dosavadní hudební pouti cestoval sám. Svůj debut si odbyl v roce 2007 deskou Projekce, které však zatím ještě plnilo úlohu spíše lokálního rázu. Národní věhlas mu obstaralo až o dva roky později album Pogrzeb.

Miuosh figuruje na mnoha polských deskách. Roku 2012 vydává další dlouhohrající materiál Prosto przed siebie, který dosáhl v tamním žebříčku prodejnosti (Olis) na druhé místo. O rok později se mi povedlo figurovat mezi deseti nejlepšími alby mimo hranice USA na worldhiphopmarket.com. A především pro návštěvníky HH Kempu by nemusel být tajemstvím, pokud jeho show s live bandem na hlavní stagi nepropásli. 

V závěru letošního září, konkrétně 25. dne, nám Miuosh nabídl své v pořadí osmé studiové album nesoucí název Pan z Katowic, které vychází tradičně pod Fandango Records. Tento nezávislý label má pod palcem sám autor desky a vize této společnosti spočívá v podpoře rapperů a reggae umělců ze Slezska a Lódze. Materiál obsahující 13 skladeb ihned po uvedení na trh ovládlo žebříček Olis. Mezi hosty můžete narazit na Catherine Groniec, Emes či Mam na Imie Aleksander

Tracklist:

01. Jerycho 
02. Absynt 
03. Bawelna 
04. Pan Z Katowic
05. Krawedz (Feat. Mam Na Imie Aleksander)
06. Za Toba (Feat. Katarzyna Groniec)
07. Bon Jovi 
08. Kato 
09. Drive Tru
10. Rio 
11. Corona 
12. Zemsta (Feat. Emes)
13. Kaznodzieja 
 

Austy - Bbarak

Komentáře

Pro vložení příspěvku do diskuze musíte být .

Přihlášení

Rychlé přihlášení přes Facebook Facebook Connect

Přihlásit

Pole označená * jsou povinná